Veľký zvrat v kauze Peňáz. Blízka osoba českého zápasníka priznáva chybu na strane manažéra aj právne kroky.

Už niekoľko dní je hlavnou témou všetkých medií zaoberajúcich sa MMA situácia okolo súboja medzi pôvodným účastníkom titulového zápasu strednej váhy Matějom Peňázom a náhradníkom Vlastom Čepom.

Čepo mal nahradiť v duely s českým rivalom súčasného šampióna Patrika Kincla. Celá situácia sa však zamotala natoľko, že tento zápas opäť neuvidíme, miesto toho zvažuje Peňáz trvalý odchod z Oktagonu. Viac svetla do celej kauzy priniesla blízka osoba z okolia Matěja Peňáza, ktorá nášmu zdroju poskytla niekoľko zaujímavých informácií.

Aká bola dohoda

21.4 oficiálne oznámil Oktagon na svojich sociálnych sieťach titulový zápas Kincl vs Peňáz. O 2 dni neskôr bola podľa slov Ondřeja Novotného podpísaná zmluva s náhradníkom tohto zápasu Vlastom Čepom, ktorý však podpísal 2 rôzne kontrakty na 2 rôznych súperov. V prípade, že by išlo o náhradníka v titulovom zápase proti Kinclovi, zápasilo si by sa na 5×5 minút. V prípade dlho očakávaného zápasu s Peňázom by sa bojovalo na 3×5 minút. 

Kde sa stala chyba?

Vyššie uvedené informácie obdržal aj manažér Matěj Peňáza, ktorý ho mal oboznámiť s ponukou od Oktagonu. Podľa vyjadrenia Ondřeja Novotného mal mať 27 ročný zápasník najskôr výhrady voči tejto ponuke , keďže sa mu nepáčilo, žeby v zápase s Čepom nemohol bojovať ani o dočasný titul šampióna strednej váhy. Neskôr však prostredníctvom svojho manažéra údajne odsúhlasil vyššie zmienené podmienky.

Po oznámení zranenia Patrika Kincla však vydal video, v ktorom zmietol zápas s Čepom na 3×5 minút zo stola. O poslednú záchranu zápasu, ktorý sa mal uskutočniť už 5 krát sa ešte pokúsil jeho súper, keď odsúhlasil duel na 5×5 minút o titul dočasného šampióna strednej váhy. Peňáz však aj túto ponuku odmietol, keďže sa mu podľa jeho slov nepáčil spôsob jednania zo strany samotnej organizácie.

Viac svetla do kauzy, ktorá plní články všetkých stránok s bojovou tématikou v Čechách aj na Slovensku priniesla osoba z blízkosti Matěja Peňáza. Tá nášmu zdroju v súkromnej konverzácií prezradila, že aj sám český zápasník priznáva časť viny za celú situáciu svojmu manažérovi, ktorý zdá sa stojí uprostred nedorozumenia, ktorého výsledok bude zrejme znamenať trvalý koniec Peňáza v Oktagone. Okrem toho sme sa od zdroja dozvedeli, že celú situáciu už riešia právnici, ktorých prácu však komplikuje fakt, že aj Peňázov manažér má platný kontakt s najprestížnejšou československou organizáciou.

Osoba, ktorá nám tieto informácie poskytla nechce byť menovaná, nakoľko by sa kvôli ním mohla stať terčom podobných hejtov, akým v súčasnosti čelí sám český zápasník.