Hlavná hviezda dostala KO. Debutant bol diskvalifikovaný a fanúšikovia sa pobili v hľadisku. Na RFA 15 padali rekordy v sledovanosti.

Galavečer RFA 15 v bratislavskej EUROVEA aréne už máme za sebou. A aj napriek veľkému množstvu kontroverzií ho z pohľadu ohlasov a sledovanosti môžeme označiť ako úspešný.

Čo všetko sa teda na RFA 15 odohralo?

Diskvalifikácia Mikuláška

Zápasový program bol silno poznačený kontroverziou, ktorá sa udiala počas zápasu Török vs Mikulášek. Samotný zápas sa podobne ako promo pred ním niesol v znamení zlej krvi medzi oboma mužmi.

Slovenský zápasník začal súboj niekoľkými tvrdými kolenami na telo súpera. Tie Mikulášek Törökovi krátko na to oplatil rovnakou mincou, v jeho prípade však boli údery smerované do citlivých miest slovenského zápasníka. Ani opakované upozornenia zo strany rozhodcu debutant v RFA nebral na vedomie a po odmávaní zápasu po svojom sokovi dokonca hodil chránil, za čo bol následne diskvalifikovaný.

Večer plný prekvapení

Okrem Mikuláška, ktorý bol zápase výrazným favoritom sa nepodarilo zvíťazil ani ďalším veľkým hviezdam RFA. Len druhú prehru v organizácii si na konto pripísal Sebastián Fapšo, ktorého dokázal knockoutovať podceňovaný František Puraš. 

Ďalšiu prehru zaznamenala Veronika Zajícová. Po novom už reprezentantka bratislavského OFA gymu nedokázala nadviazať na sľubne prvého kolo a nakoniec krajanke Vránkovej podľahla po 3 kolách na body.

Úspešný návrat do klietky RFA nezaznamenal ani ďalší zverenec Ilju Škondriča Jozef Jaloviar, keď podobne ako Zajícová vyhral prvé kolo, no v druhom a treťom kole proti Poliakovi Dzwoniarekovi nedokázal preniesť boj na zem a v zápase tak nakoniec neuspel.

Toporcer si napravil chuť

Po prvej prehre pod RFA si v Bratislave napravil chuť zrejme najväčší mladý talent organizácie Dominik Toporcer. „El Diablo“ zvíťazil po expresne rýchlom ukončení už v prvom kole, keď Kristiána Nguyena utiahol na gilotínu.

Horínek prekvapil, no nestačilo to

V hlavnom zápase celého večera predviedol húževnatý výkon Slovák Martin Horínek, ktorý po tuhom boji na 5 kôl nakoniec nedokázal nájsť recept na takedowny Arbiho Mezhidova.

Rakúsky „Alpha Wolf“ si uvedomoval, že v postoji viditeľne zaostáva a tak od druhého kola zmenil svoj gameplan a niekoľko nasobného majstra Slovenska vo wrestlingu dokázal odkontrolovať na zemi, čo mu nakoniec prinieslo prinieslo víťazstvo na body a zisk titulu šampióna RFA v ľahkej váhe.

Bitka v hľadisku

Turnaj bol poznamenaný aj hromadnou bitkou fanúšikov v hľadisku, ktorú museli okrem usporiadateľov rozháňať aj zápasníci, či samotní promotéri, ktorí tento označili za niečo, čo na turnaj rozhodne nepatrí.

RFA 16

Najbližšie sa zápasníci RFA predstavia 13.4. v Opave, kde naplánovaná ďalšia obhajoba šampióna organizácie Václava Siváka, ktorý sa v RFA predstaví po prvýkrát od úspešného debutu v KSW.