Bartl: „Verím, že Čepa knockoutujem. Už nejeden človek mi padol pod kolená.“

Už túto sobotu nás čaká v poradí 6 turnaj organizácie Fight Night Challenge. V Tipos aréne uvidíme celkovo 12 boxérskych zápasov, vrátane očakávaného duelu Čepo vs Bartl. Pred zápasom vládne medzi oboma mužmi pokojná atmosféra, no ani jeden z nich sa nechystá len zúčastniť. 

Súboj veteránov Oktagonu

Vlasto Čepo a Marek Bartl sa na bojovej scéne už pohybujú dlho a majú na konte 10 zápasov náročných zápasov. Okrem toho, že obaja momentálne zápasia primárne pod hlavičkou Oktagonu, ich spája aj fakt, že pred MMA sa venovali postojovým disciplínam. Kým Čepo sa venoval boxu, v ktorom sa stal dokonca majstrom Slovenska, Bartl zápasil prevažne v K1. Svoje postojárske schopnosti budú môcť zúžitkovať už tento víkend vo vzájomnom zápase.

Podľa váhových kategórií, v ktorých obaja muži zápasia sa môže na prvý pohľad zdať, že výhodu bude mať v tomto smere Čepo, zápas v otvorenej váhe si však podľa slov 29 ročného Slováka so srbskými koreňmi vybral práve jeho súper.

Pred zápasom je medzi Čepom a Bartlom priateľská atmosféra obaja však veria vo svoje víťazstvo. „Verím, že ho knockoutujem. Mám za sebou a viac ako 130 zápasov v bojových športoch a nejeden človek mi už padol pod kolená. Ja ale nie som ten typ človeka, čo by hovoril, že jasné seknem ho v prvom kole, lebo viem, čo to obnáša,“ konštatoval v rozhovore pre FNC Bartl.

Expertom na ukončenia v prvom kole je práve jeho oponent, ktorý na TKO ukončil aj posledného súpera na FNC.

Koho favorizujete vy?