Sivák poukazuje na hlavný dôvod, prečo ho zrejme neuvidíme zápasiť proti Keitovi ani Růžičkovi.

Václav Sivák na poslednom turnaji RFA opäť zvíťazil a upravil svoju úctyhodnú bilanciu už na 27:0. V 24 rokoch má český zápasník na konte skalpy takmer všetkých popredných zápasníkov domácej scény vo svojej disciplíne a váhovej kategórií.

Sivák vs Keita/Růžička?

Jediní 2 súperi, ktorí by podľa fanúšikov aj odborníkov mohli Siváka na domácej scéne v súčasnosti ohroziť sú šampión pérovej váhy Oktagonu v MMA Losene Keita a šampión RFA pod pravidlami real fight Tadeáš Růžička. V oboch prípadoch však proti možnému zápasu stojí niekoľko prekážok, ktoré zrejme nebude ľahké prekonať.

Kde je problém?

Kým Losene Keita zápasí v inej organizácií a pod inými pravidlami, v prípade Růžičku je problém váha, finančné nároky oboch súperov a rukavice, v ktorých by mal so Sivákom bojovať. „V KSW som dostal 2 krát väčšiu výplatu, ako tu, to bola tá podmienka, prečo som do toho šiel v malých rukaviciach. Inak ma tie malé rukavice nezaujímajú,“ konštatoval na tlačovej konferencii po RFA 16 Sivák na margo možného zápasu v RFA v malých MMA rukaviciach.

„Neviem prečo chodia chlapci za 20/30 tisíc v malých rukaviciach a úplne sa chcú dojebť. Podľa mňa by sme mali pozdvihnúť tie bojové športy a chodiť sa biť za poriadne peniaze. Nerobiť frajerov a zápasiť za 20/30 tisíc. Radšej trénujte dlhšie a potom choďte zápasiť za poriadne peniaze,“ doplnil.

Podľa tohto vyjadrenia je teda jasné, že len lukratívna finančná ponuka by presvedčila neporazeného českého zápasníka k tomu, aby sa prispôsobil pravidlám súpera a zápasil v malých rukaviciach.