„Zaděru som chcel zabiť, teraz som bol chytrejší.“ Šampión Sivák porovnáva taktiku v posledných dvoch zápasoch a hodnotí svojho súpera.

Václav Sivák zvíťazil na galavečery RFA 10 nad Ruslanom Tokhtarovom a po prvýkrát tak obhájil titul šampióna K1 vo váhe do 66 kilogramov.

Sivák mal až na pár momentov zápas absolútne pod kontrolou a váhovo ťažšieho súpera v podstate do ničoho nepustil.

Z veľkej prevahy a tlaku nakoniec vyťažil aj ukončenie, ktorým pridal pomyselnú korunku skvelému zápasovému programu v Gascontrol aréne.

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa stále jediný šampión organizácie rozhovoril o rôznych témach, vrátane porovnania jeho posledných dvoch zápasov pod hlavičkou RFA.

„Už pred zápasom som hovoril, že v tomto zápase budem chytrejší, že si chcem vyskúšať zazápasiť s mojim talentom.

S Patrikom Zaděrom som sa proste pobil, pretože pred zápasom som ho nenávidel. Vyprovokovali ma, takže som sa s ním šiel len pobiť.

V tom zápase ste nevideli taký výkon, ako dnes. Nebolo to tým, že by ma Patrik nepustil alebo, že by mi nedovolil robiť takú prácu, ako som robil dnes, ale bolo to tým, že ma nasral a ja som ho v tom zápase chcel zabiť.

Takže tu môžete vidieť moje dve štýly, jeden je bitka, druhý je oko.“

Ako hodnotí výkon Ruslana Tokhtarova?

„Mal fakt bombu v tej ruke.
Keď tam prišiel ten hák, tak som to celkom cítil, takže som si celú dobu musel dávať pozor.
Bola ale blbosť s ním chodiť do bitky, kedže bol menší a ťažší ako ja.

Myslím, že predviedol slušný výkon, som rád, že ten zápas vzal.

Ja som mal vlastne zápasiť s Ľubošom Lesákom, ten to nakoniec vzdal, takže som vďačný za každého súpera.“ Reagoval stále neporazený Sivák, ktorý svoje profesionálne skóre upravil už na 23-0.

Sivák vs Růžička?

Tradične sa na tlačovej konferencii rozoberal aj možný zápas s Tadeášom Růžičkom, ktorý by podľa fanúšikom aj odborníkov mohol ako jeden z mála ohroziť suverénneho Siváka.

Reakcia šampióna

Tak to je otázka na pána Marhanského.
On je šéf a ja si nevyberám súperom.“

Naposledy sme sa rozprávali, že Tadeáš musí mať najprv titul v 70tke a potom to bude pre Vašeka zaujímavé. Uviedol majiteľ a promotér RFA.

Bude práve Ružička súperom Siváka v ďalšej obhajobe?