We have a location! Čepo a Peňáz si dohodli vyrovnávanie účtov za zatvorenými dverami.

O ničom inom sa v posledných dňoch na domácej MMA scéne nevedú tak horlivé diskusie, ako o dlho očakávanom súboji medzi pôvodným účastníkom titulového zápasu strednej váhy Matějom Peňázom a náhradníkov za zraneného Patrika Kincla Vlastom Čepom.

Z dôvodov, ktoré sme rozoberali v predchádzajúcich článkoch sa zrejme stretu medzi 2 veľkými rivalmi v Oktagone nedočkáme. Vzájomné antipatie a chuť vyrovnať si účty však presvedčila oboch zápasníkov k v celku zaujímavému riešeniu dlhoročnej rivality.

Prekliaty duel

Ani na 5 krát sa Oktagonu nepodarilo pre fanúšikov doručiť jeden z najočakávanejších zápasov v histórií domácej scény. Kým v prvých 4 prípadoch zhatili plány na vzájomný zápas Čepa s Peňázom zranenia, naposledy to boli zle odkomunikované požiadavky všetkých zúčastnených strán. Či už však šlo o chybu zo strany manažéra, Matěja Peňáza alebo samotného Oktagonu nemení nič na tom, že turnaj Oktagon 58 prišiel o jeden z najväčších ťahákov, na ktorý sa bezpochyby tešili tisícky fanúšikov.

Riešenie na „Khabiba“

Vzájomné antipatie sú po niekoľkých vyjadreniach oboch bojovníkov z posledných rokov dnes už jednoznačné a zdá sa, že len priama konfrontácia v klietke by dokázala nadobro vyriešiť ich spor. S návrhom na vyriešenie konfliktu mimo turnaja Oktagonu prišiel vo vysielaní s Willym Caom sám Matěj Peňáz. „Ak so mnou má Vlasto nejaký hlboký osobný problém, tak vie, že trénujem, ja som v gyme stále a je tam klietka. Ak za mnou Vlasto príde, keď budem v Reinders, alebo za mnou príde, keď budem v All stars, tak je tam klietka a môžeme si to vysvetliť, keď má so mnou taký osobný problém,“ konštatoval Peňáz, s ktorým sa mal na tomto návrhu zhodnúť aj sám Vlasto Čepo.

Riešenie sporu mimo turnaja Oktagonu je teda zdá sa jedinou možnosťou vzájomného súboja, keďže v prípade Peňáza to na dalšie pôsobenie v Oktagone v tejto chvíli nevyzerá. Vlasto Čepo naopak pokračuje v príprave na zápas v Bratislave, ktorý ho čaká 20 júna.