Václav Sivák reaguje na ďalšiu úspešnú obhajobu a 27 víťazstvo v kariére.

Šampión RFA v K1 Václav Sivák v sobotu v Opave úspešne obhájil svoj opasok šampióna proti Adamovi Królovi. Zápas sa síce aj podľa slov 24 ročného zápasníka nevyvíjal úplne podľa jeho predstáv, no aj napriek tomu sa mu podarilo zvíťaziť na body pomerne dominantným spôsobom.

O svojich pocitoch zo zápasu prehovoril Sivák na pozápasovej tlačovej konferencií, na ktorej ohodnotil aj kvality svojho súpera.

„Môj výkon hodnotím na 5/10 chcel by som pochváliť všetkých fighterov, čo tu sedia, ale odo mňa to bolo dnes nič moc.“

V čom ho súper prekvapil?

„Prekvapil ma tými calf kickmi, tými kopmi do lýtok, že to je fakt niečo iné, než ked ich niekto kope do stehna. Na to som si dával aj väčší pozor, preto som toľko nechodil dopredu. Čakal som na nejakú ich sviniareň, nejaké teepe do brucha. preto som tam toľko nechodil.  V prvých 2 kolách som ale videl, že to nerobil a od 3 kola mu už odchádzala kondícia, vtedy som do toho začal viac šliapať.“

Ako vysoko radí Króla v hierarchií svojich súperov?

„Adam je šikovný súper, ale nemá silu a takú výbušnosť na akú som zvyknutý ja, a akú mali súperi, ktorých som mal doteraz. Takže taký priemer, konštatoval na tlačovej konferencií stále neporazený Sivák, ktorý svoje skóre po sobote upravil na úctyhodných 27:0.

Ďalší zápas čaká Sivák už o mesiac v Mladej Boleslave, kde sa v rámci galavečera Gladiators Fight Night stretne s chorvátskym reprezentantom a veteránom Glory kickboxing Andrejom Kedvešom.

RFA čaká zase turnaj v Nových Zámkoch, na ktorom sa 18.5. po prvýkrát predstaví aj nová akvizícia slovenskej organizácie Gábor Borároš.