5 fighterov, ktorí skôr či neskôr získajú titul Oktagonu

Rebríčky Oktagonu sú dnes nabité skvelými menami v každej váhovej kategórií.

Poďme sa pozrieť na 5 bojovníkov domácej scény, ktorí podľa nás skôr či neskôr získajú pás Oktagonu.

Zdeněk Polívka

Nás rebríček začíname zrejme najmenej známym zápasníkom z tohoto zoznamu. Game over má z posledných 7 zápasov v Oktagone jedinú prehru a najmä 2 posledné skalpy ho vyniesli na špicu divízie a upriamili naňho veľkú pozornosť. Stredná váha je síce v Oktagone nabitá skvelými menami, no je otázne či prípadný šampión bude chcieť v organizácii zotrvať.

Každopádne si podľa nás tento 23-ročný rodák z Bojanovic k titulu strednej váhy čoskoro dokráča.

Štefan Vojčák

Ťazkotonážne monštrum z Bratislavského OFA gymu je veľkým prísľubom pre ťažkú váhu Oktagonu. V tejto divízii majú šampióni organizácie veľmi krátku životnosť nakoľko sa po zisku titulu pravidelne presúvajú do inej organizácie.

Práve v tom je teda podľa nás cesta pre nového šampióna tejto divízie. Vojčák má na svojom konte v profesionálnej kariére zatiaľ len jedno víťazstvo no jeho potenciál je podľa hviezd domácej scény obrovský.

Čaká sa, teda už len na to kedy sa naplno preukáže.

Lucia Szabová

Jedinou zástupkyňou nežného pohlavia je v našom rebríčku postrah ženskej bantamovej váhy Lucia Szabová. Víťazka ženskej série Oktagon výzvy má v profesionálnej kariére skóre 6:0 a v každom zápase preukazuje vynikajúce schopnosti v každom bojovom aspekte. Pred časom ju k zápasu vyzývala Lucia Pudilová, no nakoniec k nemu zatiaľ nedošlo.

Podľa nás je však len otázkou času kedy sa „Silent killer“ k titulu Oktagonu dopracuje.

Vojto Barborík

Bojovník z OFA gymu je jednou z najväčších vychádzajúcich hviezd Česko slovenského MMA. Stále ešte vo veľmi mladom veku má za sebou celý rad náročných zápasov a najmä víťazstiev. Prehra v neuveriteľnom titulovom zápase s Ivanom Buchingerom ho nezlomila a do MMA kolotoča sa vráti na galavečery organizácie KSW, v ktorej takisto štartuje.

Kráľom jeho divízie je v Oktagone 36-ročná legenda domácej scény Ivan Buchinger. Ten sa zatiaľ do dôchodku nechystá, no plánuje zápasiť aj v iných váhovych kategóriách. To by časom mohol byť problém, ktorého výsledkom môže byť napríklad uvoľnenie opasku perovej či ľahkej váhy, na ktoré si brúsi zuby práve Barborík.

Matěj Peňáz

Brnenská KO mašina a v 25 rokoch aj veterán organizácie Glory Matěj Peňáz v našom rebríčku zrejme nikoho neprekvapí. Fighter, ktorého ako jedného z hlavných sparing partnerom využívajú najväčšie české hviezdy vrátane Jiřího Procházku v príprave na svoje zápasy. Peňáz je v profi MMA zatiaľ absolutne suverénny a súperov ničí jedného za druhým.

Je však otázkou, ako sa vysporiada s nepriaznivo sa vyvijajúcim zápasom nakoľko sa v profesionálnej kariére do nejakých väčších problémov zatiaľ v podstate nedostal.