To vážne? Zápasník Clash of the Stars sa verejne hlási k užívaniu dopingu pred zápasom.

Doping u MMA zápasníkov je témou, od spopularizovania bojových športov na našom území často diskutovanou témou.

Často sa špekuluje, o tom ktorí zápasníci MMA scény užívajú látky na podporu dynamiky, sily či kondície v príprave alebo pred samotný zápasom.

Nikto to nerieši

V súčasnosti však u nás, ani u našich západných susedov neexistuje inštitúcia, ktorá by túto problematiku zastrešovala.

Ani najväčšia tuzemská organizácia Oktagon MMA doteraz neurobila žiadne kroky vedúce k antidopingovej kontrole svojich zápasníkov.

Verejné vyhlásenie o užívaní dopingu nie sú v MMA organizáciách častým javom, no podľa slov viacerých odborníkov aj samotných zápasníkov je na istej forme dopingu viac ako polovica profesionálnych zápasníkov.

Priznanie zápasníka k užívaniu dopingu

Na karte Clash of the Stars 6 sa predstavilo hneď niekoľko zápasníkov, v prípade ktorých by sa pri pohľade na ich fyzické proporcie dalo polemizovať o možnom užívaní dopingu.

Túto teóriu potvrdil svojim priznaním po sobotňajšom turnaji COTS aj amatérsky český zápasník Tomáš Podhorný. Ten sa v rozhovore s Willym Caom verejne priznal k užívanie testorénu v príprave na zápas s Radimom Volákom.

„Priletel tam nejaký tesťačik. Ja si myslím, že u 35 ročného chlapa je to už skôr placebo. Ako superman som sa teda necítil.“

Podhorný nie jediným zápasníkom v organizácii, ktorý otvorene hovorí o užívaní dopingu. Okrem neho sa k užívaniu anabolických steroidov verejne hlásia aj bývalý kulturisti Filip Grznár a Karlos Benda, no takéto priznanie krátko po zápase je v organizácii aj na domácej scéne novinkou.

Je to podľa vás v poriadku?