Šťastie v nešťastí. RFA hlási exkluzívnu náhradu a nový titulový zápas.

Ani galavečer RFA 11 sa nevyhol komplikáciám vo forme veľkých zmien na zápasovej karte pár dní pred turnajom.

Promotérom sa však minimálne v jednom prípade podarilo situáciu expresne rýchlo vyriešiť a fanúšikom doručiť kvalitnú náhradu.

Lutterbach za Fratchaka

Prvou vynutenou zmenou na karte VIP akcie RFA 11 je náhrada za poľského zápasníka Kacpera Fratchaka.

Ten sa mal pôvodne v Bratislave stretnúť s Jakubom Benkom, no zraneniu mu zabránilo do zápasu nastúpiť. Miesto neho uvidíme v súboji o titul podľa pravidiel Real fight uznávaného svetového šampióna Joiltona Lutterbach.

Lutterbacha si fanúšikovia môžu pamätať zo zápasu so Sebastiánom Fapšom, ktorého dokázal na turnaji RFA 4 poraziť na body. „Petegrino“ zbiera víťazstva po celom svete, vo viacerých disciplínach a v rôznych vahových kategóriách, čo z neho robí jedného z najkomplexnejších bojovníkov na svete.
Niet teda pochýb, že si titulový zápas s Benkom zaslúži

S prihliadnutím k skúsenostiam a úspechom oboch borcov by sme teda v Bratislave mohli vidieť jeden z najlepších zápasov v histórii organizácie.

Zmena v hlavnom zápase

Zmenám v obsadení sa nevyhol ani hlavný zápas večera, v ktorom sa malo bojovať o prvý MMA titul RFA.

Nenad Avramović, ktorý si prešiel náročnou cestou k titulovému zápasu  však súboj s Dominikom Humburgerom na poslednú chvíľu z neznámych príčin zrušil.
To vyvolalo okamžitú reakciu matchmakerov RFA, ktorí sa snažili nájsť adekvátnu náhradu na zápas o dočasný titul strednej váhy.

To, či sa im to aj v tomto prípade podarilo sa dozvieme v najbližších hodinách, no už teraz vieme, že nás čaká nový hlavný zápas večera medzi Jakubom Benkom a Joiltonom Lutterbachom.