Skúsenosti,kvalita súperov či prostredie…5 dôvodov, prečo sa Čechom v DWCS nedarí.

Ani na tretí pokus sa českým bojovníkom nepodarilo prelomiť prekliatie a dostať sa cez DWCS do UFC.

Naposledy, sa to aj napriek víťazstvu nepodarilo ani Teréze Bledej, ktorá Danu Whita o svojich kvalitách dostatočne nepresvedčila.

Po Michalovi Martinkovi a Matějovi Peňázovi je teda tretím neúspešným zástupcom Reinders gymu a Českej republiky v Contendri.

Poďme sa pozrieť na niekoľko dôvodov, vďaka ktorým sa českí zápasníci nevedia dostať cez „draft“ UFC.

Odlišnosť prostredia

Zápasníci, ktorí do Contendru prichádzajú napríklad z Oktagonu, sú zvyknutí na vypredané haly a fanúšikov, ktorí ich mohutne povzbudzujú.

Atmosféra na turnajoch DWCS je naproti tomu komorná, čo takisto prispieva k istému diskonfortu zápasníkov a pocitu, že sa nachádzajú na „nepriateľskom území.“

To značne ovplyvnilo aj výkon Michala Martínka, ktorý podľa vlastných slov silno vnímal odlišnosť prostredia, čo ho v konečnom dôsledku negatívne ovplyvnilo.

Málo skúseností 

Ďalším aspektom zapríčiňujúcim neúspech českých zápasníkov v DWCS, je podľa nás, nedostatok skúseností.

Vo všetkých 3 prípadoch sa jednalo o bojovníkov, ktorí nepoznali chuť porážky, čo bolo z časti zapríčinené aj snahou o udržanie rekordu, keďže práve neporazení fighteri sú pre UFC najväčším lákadlom.

V tomto ohľade, to však musíme označiť za nesprávne rozhodnutie, o čom svedčia aj spomínané nezdari týchto bojovníkov, na ich ceste do UFC.

Kvalita súperov

Ďalší bod je z veľkej časti spojený s predchádzajúcim.

Kvalita zápasníkov v UFC je častokrát výrazne odlišná od tých, s ktorými sa môžu stretnúť na domácej scéne.

Iné to nie je ani v prípade uchádzačov, ktorí sa do UFC snažia dostať práve takýmto spôsobom z rôznych európskych či zámorských organizácií.

V nich môžu čeliť súperom, ktorí sú komplexní a zápasy s nimi ich dokážu pripraviť na rôzne krízove situácie, ktoré ich môžu v zápase postihnúť.

No a možno práve takéto skúsenosti sú to, čo našim zápasníkom pri presune z tuzemských organizácii do zahraničia chýba.

Neriskujú

Kľúčom k úspechu na turnajoch zo série DWCS, je najmä preukázanie zápasníckych kvalít a istej odlišnosti štýlu oproti zápasníkom, ktorým sa do UFC dostať nepodarí.

Častokrát, to teda chce riskovať a predviesť svoj najlepší výkon aj na úkor istého nebezpečenstva hroziaceho z takýchto akcií.

Ak to zjednodušíme, ide o to zaujať a víťazstva, pri ktorých sa zápasník či zapasníčka dostatočne nepredvedie nemusia na vysnený postup do UFC stačí, ako napríklad v prípade talentovej Terezy Bledej.

Sú to Európania

Na záver máme asi jeden z menej pravdepodobných dôvodov, ktorý však podľa nás, môže mať pri konečnom rozhodnutí UFC svoje opodstatnenie.

Európsky trh nie je pre UFC natoľko podstatný a aj keď turnaje v Európe pribúdajú stále vo väčšine prípadov nemôžu konkurovať tým americkým.

Aj z tohto dôvodu, je teda angažovanie bojovníkov zo strednej Európy ešte aj dnes pre UFC menej podstatné, ak podľa nich nepredviedli dostatočne dobrý výkon, ktorý by tento fakt odsunul do úzadia.