Sivákovi súperi? „Posledného sme učili boxovať v šatni. Ja naňho mám recept.“ vraví mladý Król pred titulovým zápasom so Sivákom.

Pred niekoľkými dňami oznámila RFA súpera, s ktorým sa v rámci svojej obhajoby pásu šampióna v K1 vo váhe do 66 kilogramov stretne súčasný šampión Václav Sivák. Tým sa stal mladý reprezentant slezského JMFS gymu Adam Król, ktorý Sivákovi adresoval hneď niekoľko výziev.

Aké sú jeho pocity pred najťažším zápasom doterajšej kariéry a čo preňho tento duel znamená nám opísal v krátkom rozhovore pre náš web.

Čo pre teba znamená v takom mladom veku možnosť bojovať o pás RFA?

Za mňa dobré, pretože už to má nejaký ten level, ale zas nie je potrebné z toho robiť vedu. Myslím, že som sa vyzápasil v amatéroch a vďaka mojím výkonom si to zaslúžim. V dnešnej dobe je potrebné aj robiť show na to, aby si ťa niekto všimol a ani v tom nie som na zahodenie.“

Sivákovi si poslal niekoľko výziev. Očakával si, že tvoju výzvu reálne príjme alebo si to chcel len skúsiť?

„Tak nejak som čakal, že to vezme, keď je šampión. Povinnosťou šampióna je obhajovať titul a neviem kto iný by preňho bol adekvátny súper okrem Růžičku a mňa.

Obhajoby proti týpkom ako Hopp to nie sú obhajoby, ale brigády, keď to mám povedať na rovinu.“

Tvoj súper doteraz porazil všetkých zápasníkov, s ktorými sa v ringu, či klietke stretol.

Čo iné oproti jeho predchádzajúcim súperom priniesieš do zápasu ty sám a čím si myslíš, že by si ho mohol poraziť?

„Mám naňho recept, ktorý bude fungovať. Z jeho 25 výhier sme nevideli, že by proti nemu niekto takto šiel. Porazím ho tým, čo tam padne, keďže je na to niekoľko spôsobov.“

Aké sú podľa teba najsilnejšie stránky tvojho súpera?

„Rýchlosť, oko, dynamika, jeho pravidlá a šport, v ktorom ideme. Ale na všetko sa dá nájsť zbraň, ktorá bude fungovať ako napríklad sila sa nevyrovná s technikou alebo rýchlosť s načasovaním.

Po oznámení zápasu sa objavili hlasy, že je to miss match a že nie si adekvátny súperom pre súčasného šampióna.

Čo by si týmto ľuďom odkázal?

„Podľa mňa je lepšie obhajovať titul s nejakým skúseným, tvrdým a kvalitnejším súperom, kde sa ukáže pekný zápas, nech ten titul má nejakú váhu, než aby mu dovažali vrecia z Nemecka.

Jeho posledného súpera sme učili boxovať v šatni pred zápasom, ak sú toto jeho súperi, tak to nie je šampión ale vymyslená star. Každopádne teraz kvalitného súpera má.“

V prípade, že by sa to Siváka podarilo poraziť a získať titul RFA, čo by to pre teba znamenalo?

„Tak cenný skalp, čo si budeme hovoriť, že áno? Pre moju kariéru, to ale zas nie je nič extra, keďže som MMA fighter a nie K1.

Každopádne takáto ponuka nám pristála na stole, tak sme si s trénerom povedali, prečo nie. Vôbec sme neváhali a vzali sme to hneď, keďže nám to môže otvoriť omnoho viac dverí v bojových športoch.“ konštatoval Adam Król na záver rozhovoru.

Zápas Sivák vs Król bude vrcholom karty RFA 16 v Opave, kde uvidíme okrem tohto zápasu aj duel bývalého súpera Siváka „nesmrteľného“ Patrika Zaděru, či veterána domácej scény Mariána Jakubíka.

Turnaj sa uskutoční 13.4. v športovej hale v Opave a lístky naň si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.cz