RFA hlási prvé meno v pyramíde o 30 000 eur. Slovenské farby bude hájiť tento zápasník.

Prvý turnaj RFA mimo území Čiech a Slovenska máme za sebou.

V aréne Ludovika v Budapešti nám zápasníci predviedli niekoľko dychberúcich súbojov a výkonov, ktoré domácich fanúšikov zdvíhali zo sedačiek.

V hlavnom zápase celého večera medzi Slovákom Michalom Dobiášom a Maďarom Istvánom Vérebom sme boli svedkami prekvapivého ukončenia zo strany „Šamana“ z OFA gymu.

Ak mám povedať pravdu presne tento priebeh som očakával lebo zápasníci pod tlakom idú do tých základných vecí, ktoré im sedia, takže som vedel, že keď budem zasahovať údermi, že on pôjde automaticky po takedowne.

Celý čas v príprave sme toto presne nacvičovali, že ak vyletí po mne, tak mu tam dám lakeť, koleno alebo prejdem do tejto gilotíny, takže taktika presne vyšla, som spokojný a takto som to aj očakával.“

„Šaman“ v pyramíde

„Ani sekundu som nepochyboval, že tento návrat nebude víťazný.“Konštatoval Dobiáš a okamžite sa prihlásil do plánovanej MMA pyramídy RFA vo váhe do 80 kilogramov.

„Počul som, že tu je pyramída v 80tke, to je moja vysnívaná váha, takže ak som sa týmto víťazstvom kvalifikoval, tak budem veľmi rád a bude to pre mňa veľká pocta.“

„Myslím, že sa kvalifikoval.“Reagoval promotér RFA Boris Marhanský.

Podľa jeho slov je o pyramídu zo strany zápasníkov z celej Európy veľký záujem a jej kompletné zloženie nám vedenie RFA oznámi už čoskoro.

Slovensko bude teda reprezentovať Michal Dobiáš, ktorému sa v Budapešti podarilo získať 11 víťazstvo v profesionálnej kariére.