Pütz je favorit ale…5 dôvodov, vďaka ktorým môže Petrášek Pütza poraziť.

Pre mnohých možno prekvapujúci, no určite zaujímavý zápas.

Hlavným predzápasom turnaja Oktagon 36 v nemeckom Frankfurte bude súboj domáceho „Terminátora“ Pütza s Milošom Petráškom.

Po oznámení zápasu sa strhla na sociálnych sieťach istá vlna kritiky, keďže sa fanúšikom zdá tento zápas v momentálnej situácii zbytočný.

Pre Petráška, ktorý má z posledných 4 zápasov skóre 1:3 sa zdá byť Pütz príliš veľkým sústom.

Podľa slov promotéra Oktagonu Ondřeja Novotného bol práve populárny „Melón“ iniciátorom tohto zápasy, ktorý ho v prípade víťazstva môže vrátiť späť na popredné priečky rebríčka poloťažkej váhy Oktagonu.

Nemec bude v zápase určite favoritom, ja som sa však pozrel na niekoľko dôvodov, vďaka ktorým by Petrášek mohol prekvapiť a získať tak, najcennejší skalp v doterajšej kariére.

Nemá čo stratiť

Tlak očakávaní či domáceho prostredia, ktorý na českého zápasníka často krát negatívne vplýva by ho v tomto zápase nemal zväzovať.

Pütz je veľkým favoritom zápasu a aj v súvislosti s domácim prostredím by mal byť vyvíjaný tlak predovšetkým na neho.

Oprostenie o vytvorenie psychickej pohody by mohlo práve tým faktorom, ktorý by v tomto zápase mohol nakloniť misky váh na Petráškovu stranu.

V príprave mu pomôže Vémola aj Pešta

Miloš sa môže počas prípravy na Pütza spoliehať aj na pomoc najlepších poloťažkých váh v českej republike.

Okrem stáleho parťáka z Reinders gymu Karlosa Vémolu svoju pomoc ponúkol aj posledný premožiteľ Štefana Pütza Viktor Pešta.

Práve skúsenosti tohto dua budú v príprave na takýto zápas a súpera určite veľmi užitočné.

V tomto prípade by mohol byť určite nápomocný aj šampión Jiří Procházka.

Samozrejme v prípade že mu to povinnosti, ktorých má ako šampión UFC omnoho viac umožnia.

Je silný 

Už pri pohľade na 28 ročného rodáka z Poděbrad je jasné, že silová zložka je jednou z jeho najsilnejších zbraní.

Petrášek je jedným z mála zápasníkov u nás, ktorí sú schopní vďaka svojej sile a technike ubrániť takedown Karlosovi Vémolovi.

Táto zbraň sa mu určite bude hodiť aj v tomto zápase, keďže sa postaví súperovi, ktorý bojoval aj v ťažkej váhe a v zápasoch často krát čerpá aj so svojej silovej prevahy vo wrestlingu či na zemi.

Podarí sa mu využiť svoju fyzickú pripravenosť a prekvapiť tak nemeckého „Terminátora“?

V postoji by nemal zaostávať

Už v titulovom zápase s Viktorom Peštom bolo viditeľné, že v Pützovom postoji sú medzery, ktoré by mohli rýchlejší súperi v ďalších zápasoch potrestať.

Petrášek je v postoji rýchli a explozívny, no po úvodnom tlaku mu často krát v neskorších kolách dochádzajú sily.

Minimálne v prvých 2-3 kolách by však mal byť kondične dostatočne pripravený a schopný svojou rýchlosťou Pütza v postoji ohroziť.

Veľa však závisí od psychického nastavenia, ktoré môže v zápase ovplyvniť ktorúkoľvek stránku výkonu českého zápasníka.

Je to jeho životná šanca 

Súboj s nemeckou jedničkou a bývalým dvojnásobným šampiónom M1 bude pre Petráška určite najväčšou kariérou skúškou a zápasom, ktorý by ho v prípade víťazstva mohol vystreliť nie len k titulovému zápasu v 93 kilogramoch.

Petrášek je známi svojími vynikajúcimi výkonmi v tréningovom procese, ktoré však do zápasu často krát nie je schopný preniesť.

Práve výzva, ako je táto, by však mohla zmobilizovať a namotivovať „Melóna“ k životnému výkonu, ktorý bude v zápase s „Terminátorom“ rozhodne potrebný.

 

Ako vidíte šance Petráška v zápase s Pütszom?