Pustite z hlavy Gábora. Tento víkend mal celkom iných hrdinov.

Hlavnou udalosťou tohto víkendu bol pre väčšinu fanúšikov na domácej scéne zrejme turnaj RFA X IAF v Nových Zámkoch, kde sa po prvýkrát pod hlavičkou slovenskej organizácie predstavil Gábor Borároš.

Ten však svojim výkonom fanúšikov nenadchol a tak jeho úlohu hlavnej postavy domácej scény týchto dní prevzali českí zápasníci.

Článok o Gáborovej premiére v RFA tu

Kozubovský získal titul WKN

Zrejme najväčší úspech doterajšej kariéry získal na turnaji organizácie WKN Borárošov kolega z RFA Maty Kozubovský. „Mydlový princ“, ktorý je českou 1 vo váhe do 81 kilogramov zvíťazil v Belgicku v súboji o titul interkontinentálneho šampióna nad domácim Rahmani Madanim v 3 kole na KO. Kozubovský tak opäť potvrdil, že patrí medzi najlepších postojárov, akých dokáže domáca scéna svetu ponúknuť.

Zlato aj bronz pre Jakubíka

Majstrom Európy sa tento víkend stal další zápasník, ktorý momentálne pôsobí v RFA Čech Adam Jakubík. Na podujatí organizácie GAMMA získal bojovník prezývaný „valašské tornádo“ okrem zlatej medaile v MMA strikingu, aj bronzovú medailu v MMA. Pripomíname, že Jakubík má na konte už 4 profesionálne zápasy, aj účasť v EUROGOLD pyramíde RFA, kde zviedol vyrovnaný boj aj s veteránom UFC Ronysom Torresom.

Ďalšie plány v RFA

Obaja bojovníci sa tak výborne naladili pred svojimi duelmi, ktoré ich čakajú na nasledujúcich galavečeroch RFA. Kým Kozubovský je už ohlásený ako jedna z hlavných hviezd na 21 septembra a veľký spoločný turnaj RFA X IAF v Prahe, Jakubík usiluje o duel s Gáborom Borárošom, ktorého na zápas pod RFA už viackrát vyzýval.