Procházka alebo Rakić? Vlasto Čepo hodnotí šance oboch bojovníkov, s ktorými trénoval.

Na jubilejnom turnaji UFC 300 nás čaká hneď niekoľko veľkých ťahákov zápasovej karty. Tým najväčším bude pre československých fanúšikov bezpochyby duel českého samuraja Jiřího Procházku s 5 mužom rebríčka poloťažkej váhy Alexandrom Rakićom. Procházka si bude chcieť napraviť chuť po nezdare v titulovom zápase s Alexom Pereiorom, ktorému podľahol už v prvom kole.

Procházka vs Rakić očami Vlasta Čepa

Okrem Procházku má k bojovníkom domácej blízko aj jeho súper, ktorý sa osobne pozná s niekoľkými hviezdami domácej scény, nakoľko svojho času jazdil na tréning aj do bratislavského OFA gymu. Najbližší vzťah spomedzi českých a slovenských zápasníkov má s Rakićom slovenský Srb Vlasto Čepo, ktorý bol istý čas podobne ako jeho krajan súčasťou chorvátskeho ATT Záhreb. „El chapo“ sa osobne pozná aj s Procházkom, s ktorým strávil čas na žinenke na kempe v Thajsku. V rozhovore s Pirátom Krištofičom sa Vlasto Čepo vyjadrili k zápasu Procházka vs Rakić.

„Na nejakú divokosť to môže vyhrať Procházka. U Jirku nevieš nikdy, čo môžeš čakať, on vytiahne z pekla úder, lakeť, koleno a to môže uňho vyhrať zápas. Rakić je najviac taktickejší zápasník, čo poznám. On presne dodržuje to, čo sa netrénuje, presne v každom zápase. Jirka bol v každom zápase nahulený a nakoniec vstal z mrtvých otočil to, čo je brutál, ale Rakić ešte nebol ani raz v ohrození, teraz môže byť prvýkrát. Myslím si, že ak bude Rakić takticky robiť, hádzať ho, má naozaj  brutálny wrestling aj silu, tak tam bude problém pre Jirku.“ Konštatoval Čepo, ktorý teda vidí vyrovnané šance na oboch stranách

Koho favorizujete vy?