Poslal tam niečo? Ilja Škondrič reaguje na obvinenia z dopingu jeho zverenca Végha.

Už len niekoľko hodín nás delí od najväčšieho galavečera bojových športov v histórií domácej scény. V sobotu večer v pražskom Edene bude viac ako 20 tisíc fanúšikov svedkami prvotriednej športovej zábavy, ktorú nám prinesie 10 super kvalitných zápasov a zaujímavý sprievodný program.

Odveta storočia

Vrcholom večera bude bezpochyby najočakávanejší odvetný zápas na domácej scéne medzi šampiónom poloťažkej váhy Karlosom Vémolom a víťazom prvého súboja s podtitulom zápas storočia Attilom Véghom. Tisícky fanúšikom na mieste a milióny pri televíznych obrazovkách budú so zatajených dychom sledovať  ako dopadne odveta 2 veľkých rivalov. Obaja muži majú v tejto chvíli prípravu na zápas za sebou a momentálne sa venujú už len zhadzovaniu posledných kilogramov.

Hodnotenie trénera

Obaja muži vsadili v príprave na odvetu storočia na svoj osvedčený trénersky tím. Kým Karlos Vémola zveril prípravu do rúk Andrého Reindersa, Attila Végh sa pripravoval primárne pod Iljom Škondričom. Ako vidí pripravenosť svojho zverenca na jeden z najväčších zápasov jeho doterajšej kariéry prezradil Ilja v rozhovore pre Šport.sk. Celá príprava prebehla ľahko, takže som veľmi spokojný. On je dríč, zobral to zodpovedne a tak to má aj vyzerať. Aj mentálne je pripravený veľmi dobre, ale uvidíme jak pred tým zápasom, či ho to samotné dianie nepohĺtí, lebo tam bude 27 tisíc ľudí a Attila dlho nezápasil. Ale za mňa je aj mentálna stránka perfektná.“

V rozhovore sa Škondrič vyjadril aj ku komentárom fanúšikov, ktorí Végha obviňujú z užívania dopingu. Nech to vyskúšajú tak trénovať, jak on. Tie hejty už budú asi vždy súčasťou toho všetkého. Čo sa týka tých vyrážok, tak to on mal už aj dávno predtým takéto veci, takže to už nie je žiadna novinka.“ 

To, či počas prípravy jeden zo súperov siahol alebo nesiahol po zakázaných látkach sa už zrejme  nedozvieme. Po sobote však budeme vedieť, ktorí z nich pretavil svoju náročnú prípravu vo víťazstvo v najočakávanejšom zápase posledných rokov. Bude sa z víťazstva radovať opäť Végh, alebo si priazeň a uznanie fanúšikov získa späť Vémola?