Pirát lepší v middleweight. Lohoré favoritom na celkové víťazstvo. 5 vecí, ktoré ukázal Oktagon 40.

Galavečer Oktagon 40 máme za sebou a s ním aj prvé kolo pyramídy Tipsport Gamechanger.

Toto je 5 najzaujímavejších vecí, ktoré turnaj v Ostravar aréne ukázal.

Pirát lepší v middleweight

Slovenské nádeje na celkového víťaza pyramídy zhasli už prvom kole.

Radovan Úškrt ani Pirát Krištofič, do ktorých fanúšikovia vkladali veľké nádeje sa nedokázali dostať cez náročných súperov.

V zápase s Alexom Lohoré si „Pirát“ po väčšinu zápasu nevedel nájsť rytmus a od druhého kola začal výrazne strácať.

Rýchlosť a sila boli aj napriek váhovej prevahe slovenského reprezentanta na strane Lohorého, čo podľa nás súvisí aj s ťažkým zhadzovaním bývalého šampióna strednej váhy.

Vo výmenách bol zreteľne pomalší a jeho úderom chýbala razancia, čo sa o jeho predošlých zápasoch v strednej váhe nedá povedať.

Reakcia „Piráta“

Milujem vás! Všetkých mojich ľudí, ktorí ste somnou a užijete si to, nech zápas dopadne akokoľvek.

Včera to malo niečo navyše a o to viac ma mrzí že to nedopadlo.

No mám ciťáka, že ešte nie je po vojne.“

Vráti sa „Pirát“ späť do strednej váhy, v ktorej získal svoje najväčšie úspechy, alebo zostane aj napriek náročnému zhadzovaniu vo weltrovej váhe, kde sa v rámci systému lucky loser ešte stále môže vrátiť do pyramídy Tipsport Gamechanger?

Nové tváre prinesú oživenie

Konfrontácia európskej špičky so zápasníkmi z rebríčka Oktagonu by mohla priniesť veľké oživenie divízii, ktorá je výkladnou skriňou organizácie.

Zápasníci ako Glismann, Grabinski či Michailidis patria medzi európsku weltrovú špičku a do budúcna prinášajú promotérom Oktagonu ďalšie zaujímavé možnosti.

Promotér Novotný ešte pred štartom pyramídy avizoval, že si plánujú zápasníkov, ktorí budú súčasťou Tipsport Gamechangeru ponechať a naviazať s nimi trvalejšiu spoluprácu.

Je teda možné, že ich budeme vídať aj na ďalších eventoch organizácie.

Lohoré favoritom na celkové víťazstvo

Alex Lohoré opäť potvrdil svoje kvality a zvíťazil nad „Pirátom‘ Krištofičom po dominantnom výkone na body.

V prvom kole síce Francúz po chybe strávil väčšinu času pod „Pirátom„, nijako výrazne ho však táto pozícia neohrozila a od druhého kola už začal plne preberať otiaže zápasu a žiadnu zmenu priebehu nedopustil.

Lohoré ukázal, že je komplexným zápasníkom, ktorý je na tom dobre kondične aj silovo, čo ho v očiach mnohých fanúšikov vrátane mňa radí medzi veľkých favoritov na celkové víťazstvo, aj napriek tomu, že sa v ďalšom kole stretne s bývalým šampiónom Kozmom.

Kalašnik sa môže porovnávať s najlepšími

Andrej Kalašnik naskočil do turnaja na poslednú chvíľu miesto Gruzínca Gogoladzeho, a proti najväčšiemu favoritovi pyramídy o 1 000 000 eur predviedol húževnatý výkon.

Najmä v prvom kole bol Kalašnik, pre európskeho šampióna Glismanna viac ako vyrovnaným súperom a dokázal mu vzdorovať aj v jeho najsilnejšej disciplíne.

V neskorších minútach sa prejavili skúsenosti dánskeho „Spartakusa„, ktorý využil chýb súpera a víťazstvo už zo svojich rúk nepustil.

Tak či onak predviedol brnenský AK-47 výborný výkon a ukázal, že si môže merať sily s absolútnou európskou špičkou weltrovej váhy.

Vybrať lucky losera bude náročné

Zaujímavosť možnosťou pre fanúšikov jednotlivých účastníkov pyramídy je možnosť zasiahnuť do vyraďovacej fázy a vrátiť do hry svojho obľúbeného zápasníka.

V tomto prípade však bude úloha fanúšikov naozaj veľmi náročná, keďže favoritov na jedno miesto je hneď niekoľko.

Ako prvá voľba sa núka súper Davida Kozmu Poliak Siwiec, ale aj moldavský dracula Surdu, ktorý smolne v do tejto chvíle vyrovnanom zápase podľahol Bojanovi Veličkovičovi.

V hre sú samozrejme aj miláčikovia domáceho publika Kertész a Krištofič, či brnenské AK-47 Andrej Kalašnik.

Záverečné slovo však nakoniec bude mať väčšina hlasujúcich, ktorí poskytnú jednému z 8 porazených druhú šancu.