„On nemá problém verejne klamať. Problém s ním majú aj iní.“ Marhanský opisuje „vzťah“ s Novotným a vysvetľuje, kde je kameň úrazu.

Pred časom obehla sociálne siete stránok, ktoré sa zaoberajú bojovými športami správa o konflikte medzi promotérom RFA Borisom Marhanským a spolumajiteľom Oktagonu Ondřejom Novotným.

K incidentu medzi oboma mužmi malo dôjsť po koncerte Kontrafaktu v O2 aréne.

Podľa stanoviska majiteľa RFA stretol Novotného na afterpárty a vplyvom okolností sa mu nemohol vyhnúť a tak sa rozhodol, že sa pokúsi o zakopanie vojnovej sekery.

S tým ale majiteľ Oktagonu nesúhlasil a podanie ruky odmietol.

Vzťah medzi oboma promotérmi je napätý už od vzniku RFA, pri ktorom sa časť bojovníkov do tej chvíle pôsobiacich v Oktagone pripojila k novej konkurencie.

Na to ako vniká konkurenčný boj s Oktagonom či osobnosť jej hlavnej tváre sme sa pýtali promotéra, majiteľa a matchmakera RFA Borisa Marhanského.

 

Ako vnímate majiteľa Oktagonu Novotného?

Na túto otázku asi nechcem odpovedať. Po tom poslednom stretnutí sa moje vnímanie jeho osoby dosť zmenilo ale ja naňho útočiť nemienim.“

Čo si myslíte o jeho práci?

„Na posudzovanie jeho práce sú tu iný ľudia. Vyzerá, že sa mu darí a aj keď si ľudia budú myslieť, že kecám ja si prajem aby sa darilo každému. 

Za každým úspechom je veľa neúspechov a veľa práce, takže len človek čo nikdy nepodnikal, môže niekomu závidieť a to ja naozaj nie som.

Často teraz dáva vyjadrenia o hodnote ich organizácie, takže kto vie či ju nemajú v pláne čoskoro predať, inak si tieto vyjadrenia neviem vysvetliť.“

V minulosti vás Novotný označoval ako organizáciu, ktorá kradne zápasníkom a jedná s nimi za chrbtom manažérov. Čo na to spätne hovoríte?

„On nemá problém verejne klamať. Tento problém s ním má viacero organizácií a viem, že aj Píno. Proste vždy povie to, čo mu vyhovuje aj keď to nie je pravda.

Tým, že je moderátor v tv a má silný IG, tak mu to ľudia veria.“

Prečo mu podľa vás tak ležíte v žalúdku ?

„Myslím si, že sa bojí, že príde o kus svojho koláča alebo mu vadí, že sa zrazu nepíše len o ňom.

Najväčší progres urobili keď skončilo XFN a podľa mňa paradoxne zažili najväčší zahraničný úspech, keď sme vznikli my. Takže možno ich nakoplo pravé to.“

V čom je medzi vami(podľa vás)najväčší rozdiel?

„Obaja sme cieľavedomí, akurát ja mám svoje hranice slušnosti, ktoré nerád prekračujem.“

Viete si po poslednom incidente predstaviť zdravý kolegiálny vzťah s Oktagonom/Novotným?

„Mňa úprimne ten človek nezaujíma. Ak by sa ku mne správal normálne, nemal by som s tým problém ale ako som už povedal, každá akcia vyvolá reakciu.“

Čoskoro vás čaká turnaj v spolupráci s IAF. Ako vaša spolupráca vznikla a čo od nej očakávate?

„Vznikla kolíziou našich termínov. Píno je ku mne férový od začiatku našej spolupráce, čo si veľmi vážim. Hneď pri prvom stretnutí sme si nastavili pravidlá a dohodli spoločný event. Uvidíme ako dopadne táto spolupráca a neskôr sa možno vykryštalizuje aj iné projekty.“

Koncom roka sa vraciate späť do Košíc, kde sa mali jeden z doposiaľ najlepších turnajov RFA. Na čo sa môžu fanúšikovia do Steel arény tešiť tentokrát?

Bude to fakt veľké. Half time show, titulový zápas, celkovo to bude jedna z najlepších kariet zostavená z československých zápasníkov.

Na turnaji uvidíme mená ako Možný, Fapšo, Viszlay či Toporcer a podľa predaja, aký zatiaľ máme verím, že bude vypredané.“

Mnoho hejterov vás označovalo, ako organizáciu ktorá nebude mať dlhú životnosť, mnohí vám neveria dodnes. Čo by ste odkázali im?

„Nech sa prídu pozrieť na naše turnaje. Keď zažijú tú atmosféru na živo verím, že veľa z nich zmení svoj názor.“

Atmosféru galavečera RFA budú môcť fanúšikovia zažiť už onedlho, keď sa najväčšie hviezdy organizácie predstavia  najskôr v Prahe (11.11)následne v Budapešti (25.11) a na záver roka v Košiciach (2.12).