„Oktagon som sponzoroval, potom mi už nedali ani lístok.“ Ondruš dáva v rozhovore nahliadnuť do vzťahov na MMA scéne.

Je to už pár rokov, čo na MMA scéne prebiehal konkurenčný boj medzi vtedajšou jednotkou MMA organizácií XFN a Oktagonom.

Pád XFN a vzostup Oktagonu

Zdanlivý úspech organizácie XFN, ktorá mala v tej dobe pod sebou takmer všetky veľké mená bojovej scény bol zatienený podozrivými finančnými machináciami a dlžobami voči zápasníkom, ktoré boli v niekoľkých prípadoch riešené dokonca právnou cestou.

Súčasťou organizácie majiteľa Petra Kareša bol v tejto dobe aj legendárny český zápasník Petr Ondruš. Okrem XFN sa však „Píno“ podieľal aj na iných projektoch v rámci bojových športov na československej scéne.

Píno a Oktagon

V podcaste RED CARD sa dokonca zmienil o tom, že v začiatkoch dnes už bezkonkurenčne najúspešnejšej československej organizácie Oktagon MMA prispieval na jej fungovanie ako sponzor.

„Na začiatku, keď vznikali som im spolu s mojím spoločníkom dal 10 000 euro na to, aby mohli natočiť prvý ročník tej svojej reality show. No a rok po tom sme sa dostali do situácie, že už mi nedali ani lístok na žiadny turnaj.“

Dôvod?

Myslím, že šlo o to, že vtedy tu boli dve organizácie Oktagon a XFN a tým, že som zápasil v XFN, kde som mal zápas s Karlosom aj Kinclom.

Tá rivalita medzi Novotným a Karešom bola tak hlboká, že by sa podľa mňa zabili, keby sa k sebe dostali.“ Konštatoval Ondruš, ktorý dal v rozhovore s Tomášom Řepkom nahliadnuť do krehkých vzťahov na československej bojovej scéne.

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu