Nový šampión má prvého vyzývateľa. Zápas s Lutterbachom si opäť pýta slovenská legenda.

Joilton Lutterbach zvíťazil na turnaji RFA 11 nad Jakubom Benkom po expresne rýchlom ukončení už v prvom kole a do svojej bohatej zbierky pridal ďalší šampiónsky opasok.

Len niekoľko hodín po tom čo „Peregrino“ získal prvý titul organizácie pod pravidlami Real fight sa na instagrame objavila výzva od bojovníka, ktorý si o zápas s hviezdnym Brazilčanom už pred časom žiadal.

Rýchle ukončenie a zisk ďalšieho opasku

3 dni. Len toľko stačilo Joiltonovi Lutterbachovi na to, aby sa pripravil na titulový zápas a uchmatol si pre seba titul RFA podľa pravidiel Real fight.

Jeden z najkomplexnejších zápasníkov na svete a po včerajšku aj šampión strednej váhy RFA podľa pravidiel Real fight.
Takto môžeme charakterizovať Brazílskeho showmana Joiltona Lutterbacha, ktorý v Bratislave opäť rozšíril zbierku európskych titulov.

Jeho korisťou sa tentokrát stal účastník svetového zápasu roka v Thajskom boxe Jakub „Ben KO“ Benko, ktorého dokázal šampión super-ľahkej váhy organizácie Brave ukončiť už po 39 sekundách a pripísať si tak do zbierky ďalší cenný skalp.

Lutterbach vs Idranyi?

Pár hodín po tom, čo Lutterbach získal svoj titul sa na instagrame objavila výzva od Vladimíra Idranyiho.
Idranyi už pred časom prejavil záujem o zápas s brazílským reprezentantom, z nejasných príčin však k ich vzájomného stretu nedošlo.

Uvidíme, či sa promotérom RFA na druhý pokus podarí tento zápas doručiť, prípadne kde sa prvá obhajoba šampióna uskutoční.
V tomto smere by sa ako ideálne miesto ponúkala Prievidza, v ktorej je Idranyi najväčšou lokálnou hviezdou.