„Nikto si to nezaslúžil viac.“ Zápasník UFC, český hitmamer a ďalšie veľké osobnosti vzdávajú holt šampiónovi Vémolovi a jeho kariére.

Od odvety zápasu storočia medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom ubehli necelé 2 dni a domáca scéna v súčastnosti nežije ničím viac, ako práve týmto zápasom a výhrou legendárneho českého zápasníka.

Symbolické víťazstvo

Víťazstvo Vémolu v odvete bolo symbolickým momentom hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade sa „Terminatorovi“ podarilo napraviť si renomé po tom, čo mu jeho súper pred 5 rokmi ukončil niekoľko ročnú víťaznú sériu a na dlhú dobu sa stal v očiach fanúšikov lepším bojovníkom ako on.

Hodnotu víťazstva v odvete storočia zvyšuje aj fakt, že sa udiala v poslednom zápase Vémolov kariéry na najväčšom turnaji v histórii domácej, na ktorom opäť obhájil svoj pás šampióna poloťažkej váhy Oktagonu.

Športové aj iné hviezdy vzdávajú holt šampiónovi

Tak ako prvý vzájomný zápas dvoch veľkých športových osobností Čiech aj Slovenska zasiahla aj odveta celú bojovú scénu a s napätím ju okrem fanúšikov a kolegov bojovníkov sledovali aj známe mená z iných odvetví.

Medzi najväčšie hviezdy, ktoré Vémolovi k víťazstvu pogratulovali určite patrí hitmaker Michal David, ktorý poslal šampiónovi takýto odkaz. Tak priatelia, dnes pripíjam Karlosovi Vémolovi a jeho víťazstvu. Je to kráľ Oktagonu.“

Uznania za veľké víťazstvo aj celú kariéru sa dočkal aj medzi kolegami bojovníkmi, medzi ktorými vyčnieval najmä úprimné vyjadrenie českého šampióna v boxe Lukáša Fajka.

Včera som bol tak emočne dojatý, že som nebol schopný reagovať vôbec na zápas Attilu Végha s Karlosom Vémolom. Pri nástupe som plakal, celý zápas som plakal. Nikomu v živote som neprial zápas viac ako Karlosovi a nikto v histórii českej republiky si nezaslúžil viac vyhrať ako Karlos Vémola. Ja som sa len modlil, nech neodíde psychicky ako v prvom zápase.

Jak nastúpil do zápasu, bol úplne prepnutý a bol rozhodnutý, tam nechať všetko. V prvom kolo bol úplne prepálený. Bolo tam vidieť to zlo, ta čistá sila, to srdce. Mám úplne husiu kožu, keď o tom hovorím. Ten frajer neurobil krok späť. Extrémna úcta tomuto človeku, je to mega kráľ a ďakujem mu moc za 15 rokov sledovania jeho kariéry.“

Ku gratulantom sa neskôr pridal aj bývalý šampión Brave FC dnes už bojovník UFC Joilton Lutterbach, ktorý s Vémolom strávil spoločný čas v príprave na svoj debut v najprestížnejšej organizácií sveta.

Trilógia

Český „Terminátor“ sa tak s kariérou rozlúčil veľkým víťazstvom nad Véghom, ktorý by bol podľa slov jediným súperom, kvôli ktorému by sa dokázal vrátiť zo športového dôchodku späť do klietku.

V tejto chvíli však nie je jasné, kedy by sme zavŕšenie trilógie mohli vidieť a či na ňu vôbec dôjde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *