„Nie je dosť vyzretý aby sa o titul vôbec uchádzal.“ Tobiasz Le reaguje na možný titulový zápas so slovenským rivalom.

Tobiasz Le zvíťazil na RFA 10 v Havířově nad Danielom Ljaškom a pripísal si tak dôležité víťazstvo v ťažení za titulom bantamovej váhy.

Mladší brat bývalého zápasníka a promotéra Tomáša Le syho Tobiasz Le zvíťazil na RFA nekompromisným ukončením v 1 kole, keď využil súperove postavenie a uštredril mu tvrdý úder kolenom, po ktorom sa už nedokázal vrátiť späť do zápasu.

Jeho úspech sa mohutné oslavoval aj na tribúnach Gascontrol arény, na ktorých mal ako ostatne pri každom vystúpení pod RFA veľkú podporu.

Víťazstvo je pre reprezentanta Octagon team Cieszyn aj veľkou psychickou vzpruhou, keďže pri svojom poslednom vystúpení na RFA v Budapešti nedokázal naplniť rolu favorita a poraziť domáceho Marka Bakhita.

Po vyrovnanom zápase na RFA 8 panovalo v česko-poľskom rohu veľké sklamanie, ktoré otriaslo aj jeho pozíciou titulového vyzývateľa bantamovej váhy.

Po skvelom víťazstve na RFA 10 to však z vyhliadkami na titul vyzerá opäť sľubne.

K možného titulovému zápasu s Dominikom Toporcerom či Markom Bakhitom sa Le rozpovedal na pozápasovej tlačovej konferencii.

S kým by o svoj prvý titul zabojoval radšej?

Asi by som si to radšej dal s Bakhitom.
Myslím si, že Toporcer nie je ešte dosť vyzretý na to aby držal titul, alebo sa oňho vôbec uchádzal.

Navrhujem si to dať s Toporcerom skôr a až potom by som šiel o titul.“ Reagoval rodák z Karvinej na návrh promotéra Borisa Marhanského, ktorý avizoval, že by Le mohol čoskoro zabojovať o titul RFA práve s Dominikom Toporcerom.

Sivák potrestal Tokhtarova. Le si spravil chuť a Zajícová po prvýkrát padla. Čo priniesol turnaj RFA 10?