Nič neponecháva náhode. Vémola si do prípravy na zápas prizval skvelého postojára z UFC.

Už len 8 dní nám zostáva do odvety najväčšieho zápasu, aký kedy domáca scéna zažila. Tak ako Attila Végh, tak Karlos Vémola momentálne finišujú svoje prípravy na zápas a sústredia sa na zhadzovanie posledných kilogramov.

Kým Végh si dal v príprave opäť záležať najmä na wrestlingu a boji na zemi, Vémola sa snažil zmierniť svoje nedostatky v postoji. Práve na tento aspekt boja si český „Terminátor“ prizval na pomoc exkluzívnu posilu, ktorú čaká čoskoro premiéra v UFC.

Lutterbach trénuje s Vémolom

V prípade, že sledujete sociálne siete Karlosa Vémolu určite viete, že je reč o Joiltonovi Lutterbachovi. Lutterbach, ktorý sa s Vémolom stretol na niekoľkých spoločných tréningoch v pražskom Monster gyme, kde trénoval napríklad aj s českým reprezentantom a bývalým kolegom Lutterbacha z RFA Dominikom Humburgerom. Luttebacha si môžu domáci fanúšikovia pamätať práve z jeho pôsobenia v RFA, kde sa stal šampiónom pod pravidlami real fight.

 

Momentálne sa Brazilčan pripravuje na svoj debut v UFC a neporazeného Sharabutdina Magomedova, s ktorým sa stretne 22.6. v Saudskej Arábii. „Peregrino“ má za sebou v MMA už neuveriteľných 48 profesionálnych zápasov, popri tom však stále stíha zápasiť aj v postoji, v ktorom takisto zbiera úspechy po celom svete.

Práve jeho komplexnosť a kvalita v postoji môžu byť pre Vémolu v príprave na stand upera akým je Attila Végh veľmi užitočné. Aj jeho účasť v tréningovom kempe prvého českého reprezentanta v UFC vypovedá o tom, že Vémola bude na 8.6. výborne pripravený a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na kvalitný súboj dvoch legiend domácej bojovej scény.