Najlepšie zápasy OKTAGONU, ktoré sme (NE)videli

OKTAGON MMA, najväčšia tuzemská organizácia MMA, nám priniesla (a prináša) skutočne mnoho skvelých zápasov. Sú tu však aj zápasy, na ktoré sme sa všetci tešili a nestali sa, aj napriek tomu, že by boli divácky nesmierne atraktívne. Poďme sa na ne pozrieť

 

KIMBALL vs VÉMOLA (poloťažká váha)

Po turnaji OKTAGON 11 hľadala organizácia prvého šampióna poloťažkej váhy a keďže práve na tomto turnaji „Grizzly“ Kimball porazil druhýkrát za sebou Petráška, na pozápasovej tlačovke sa s Vémolom, ktorý si taktiež pripísal víťazstvo v premiérovom fighte v organizácii proti Pawlovi Brandysovi z Poľska, strhla sa medzi nimi mela a rysoval sa nám krásny súboj o titul poloťažkej váhy. Nikdy k nemu však nedošlo, keďže Karlos následne vyhral nad „Frankensteinom“ Da Silvom a potom padol v zápase storočia, zatiaľ čo Kimball taktiež prehral s Feuchtom. Dnes je pravdepodobnosť celkom veľká, keďže Vémola chce titul aj v ťažkej váhe a ak by Kimball porazil svojho najbližšieho súpera, mohli by sme sa tohto stretu dočkať už v blízkej budúcnosti.

 

BORÁROS vs KINCL (weltrová váha)

Gábor bol kedysi elitou OKTAGONU. Vyhrával zápas za zápasom, zatiaľ čo to isté robil Kincl v konkurenčnej XFN. Po porážke Borárosa so Sayahom však Kincl začal ostrý trashtalk cez sociálne siete. Padli ozaj drsné slová, k zápasu však ale nedošlo. Dôvodom je najmä, že Kincl dlhodobo zápasil pod hlavičkou XFN, zatiaľ čo Gábor striedal prehry a výhry. V čase, keď „Inšpektor“ Kincl vstúpil do OKTAGONU, bol Gábor na vlne 3 porážok v rade a odvtedy ďalší zápas nepridal, konečne získať zelené políčko sa pokúsi na turnaji OKTAGON 37 v Ostrave. Kincl sa vydal úplne opačným smerom, porazil Piráta, stal sa šampiónom strednej váhy a na turnaji OKTAGON 35 porazil Lohorého a tým svoj titul obhájil. Tento zápas je tak s nakväčšou pravdepodobnosťou nereálny.

 

SZABOVÁ vs MAŠKOVÁ (ženská bantamová váha)

Niekoľkokrát odkladané finále jedinej ženskej OKTAGON výzvy, kde sa proti sebe mali postaviť Lucia „Silent Killer“ Szabová a Sandra „Medojed“ Mašková. Tento zápas si nikdy neuskutočnil, keďže turnaj OKTAGON 16, na ktorom sa mal zápas odohrať bol kvôli pandémii presunutý a medzitým Mašková ukončila profesionálnu kariéru. Szabová tak bola vyhlásená ako víťazka výzvy aj bez finále. Dnes tak tento duel už určite neuvidíme.

 

KOZMA vs BUCHINGER (weltrová váha)

„Pink Panther“ David Kozma je doposiaľ jediný šampión vo váhe do 77kg v OKTAGONE. Ako hlavný zápas turnaja OKTAGON 29 mal svoj titul obhajovať proti domácej legende, Ivanovi Buchingerovi. Ten mal jedinečnú šancu zapísať sa do histórie ako prvý, kto bude držať opasky v troch váhach jednej organizácie súčasne. „Buki“ sa však zranil, jeho náhradou sa stal Veličković a toho Kozma porazil. Dnes je tento zápas nereálny, keďže Kozma je naďalej šampiónom svojej váhy a Buchinger už nedrží opasok ani v perovej a ani v ľahkej váhe.

Ktorý z týchto duelov by ste si ešte aj v dnešnej dobe radi pozreli?