Minotauro Nogueira v Prahe. Proti komu sa postaví?

Meno Antonio „Minotauro“ Nogueira netreba dlhoročným fanúšikom MMA nijak zvlášť predstavovať, mladšia generácia už však pravdepodobne nestihla roky, kedy tento držiteľ čierneho pásu v BJJ hviezdil v organizácii PRIDE a v UFC.

S kým zápasil

Rodák z Brazílie sa stal vôbec prvým držiteľom titulu v japonskom PRIDE v ťažkej váhe, kedy si sily meral napríklad s borcami ako Mark Coleman alebo Bob Sapp. O tento opasok ho pripravil až ten najlepší z najlepších, Fedor Emelianenko. Nogueira sa však ani napriek porážke nevzdal a na ceste za vysnívaným opätovným ziskom titulu na armbar utiahol aj ďalšiu legendu Mirka „CroCop“ Filipoviča. Tým však jeho kariéra zďaleka nekončila. Po prechode do UFC naďalej zbieral veľmi cenné skalpy a meral sa s tými najlepšími na svete. Jeho súpermi boli Randy Couture, Frank Mir, Cain Velasquez alebo Fabricio Werdum. Je jedným z trojice zápasníkov na celom svete, ktorým sa podarilo držať titul v UFC a v PRIDE.

No a tento muž vďaka RFA navštívi Prahu. Na tlačovej konferencii na YouTube kanály organizácie to oznámil promotér a majiteľ RFA, Boris Marhanský.

Aké sú však Minotaurove plány? Postaví sa opať do klietky? Ak áno, pod akými pravidlami? A koho by ste chceli vidieť v RFA stáť proti Nogueirovi?