Kimball a jeho váha tvoria v Oktagone nekonečný príbeh. Koľkokrát vlastne Američan navážil?

Jeremy Kimball má v Oktagone povesť bojovníka, ktorý síce predvádza v klietke atraktívne zápasy, no v mnohých prípadoch nie je schopný splniť základnú a zároveň najdôležitejšiu podmienku pre nástup do zápasu, teda navážiť presný váhový limit. Je to s ním v Oktagone, čo sa týka váhy skutočne také zlé, alebo sa mu nepodarilo navážiť len v zriedkavých prípadoch?

Kvalitné výkony zatieňuje neprofesionalita

Bývalý zápasník UFC Američan Jeremy Kimball je so 6 zápasmi v Oktagone dnes už v podstate veteránom organizácie. Zo 6 vystúpení v jednej z dvoch najprestížnejších európskych organizácií odchádzal „Grizly“ 4 krát ako víťaz z toho 3 krát ukončil zápas pred limitom. Problémom Kimballa nebol v podstate nikdy výkon v klietke, horšie to však je z jeho schopnosťou zhodiť potrebné kilogrami do požadovaného váhového limitu.

Nič sa nezmenilo

Kimballa čaká 7 vystúpenie pod Oktagonom už túto sobotu v Štuttgarte, kde sa stretne s domácim Nemcom Alexandrom Popeckom. Zápas, od ktorého majú fanúšikovia veľké očakávania sa ako je u Kimballa zvykom nezaobišiel bez problémov s váhou. Váhový limit, ktorý bol medzi oboma zápasníkmi dohodnutý na 93,5 kilogramu rodák z Colorada nedokázal splniť a nakoniec navážil 96,5 kilogramu. 

Nižšie uvedené výsledky Kimballa na oficiálnych váženiach takisto dokazujú, že problémy na váhe nie sú v jeho neobvyklou záležitosťou, pri čom do jeho prirodzenej váhovej kategórie LHW počas svojej kariéry v Oktagone doteraz nenavážil.

Oktagon 10 – 96 kilogramov, LHW❌

Oktagon 11 – 93,6 kilogramov, LHW❌

Oktagon 14 – 97,7 kilogramov, catchweight (98 kg)

Oktagon 32  –  112,6 kilogramov, HW

Oktagon 36 – 115,3 kilogramov, HW

Oktagon 42 – 102,6 kilogramov, catchweight (104 kg)

Oktagon 55 – 96,5 kilogramov, LHW❌