„Keby tam išiel niekto z mojich chlapcov, tak ich vyhodím“. Známy český tréner o bizarných zápasoch na COTS.

André Reinders je považovaný za jedného z najlepších trénerov domácej scény, na ktorej už niekoľko rokov úspešne buduje svoj vlastný gym Reinders MMA.

V ňom sa mu podarilo vychovať hneď niekoľko zápasníkov pôsobiacich v známych európskych či svetových organizáciách.

Okrem kmeňových zápasníkov Reinders gymu sa k nemu v rámci svojich kempov chodia pripravovať najväčšie mená bojovej scény, vrátane bývalého šampióna UFC Jiřího Procházku.

Názor na súboje „exotov“

V rozhovore pre deník sport sa Reinders rozpovedal o mnohých zaujímavých témach, ktoré momentálne na MMA scéne rezonujú.

Svoj názor prejavil aj k bizarným zápasom známych tvárí, ktoré na domácej scéne ponúka najmä organizácia Clash of the Stars.

Ja to vidím veľmi nerád.
Nemám to rád ani v rámci Oktagone, kde sú tiež osobnosti, ktoré si nezaslúžia aby zápasili v Oktagone, myslím, že to trochu zhadzuje ten šport.

Výstrelky typu Clash of the Stars absolútne odmietam, keby tam išiel niekto z mojich chlapcov, tak ich asi vyhodím.

Mne príde strašne vtipné ako sa tam oni hrajú v úvodzovkách na drsňákov napodobňujú tých bojovníkov, strkajú sa tam a rozháňajú sa po sebe pästičkami, to mi príde strašne komické.“

Růžička na Clash of the Stars

Jedným z najočakávanejších zápasov COTS 5 bude stret Tadeáša Růžičku s menovcom Tadeášom Veselým, teda súboj profesionála s amatérom.

Čo si o ňom myslí Reinders?

„Ja nechápem Tadeáša Růžičku, že tam vôbec ide, chápem to asi z pohľadu, že si tam ide zarobiť nejaké peniaze ale myslím si, že to trochu znižuje ten jeho profesionálny rekord.“Konštatoval Reinders, ktorý už v minulosti vo svojom gyme na celebrity fight pripravoval hneď dvoch mužov, menovite českého herca Jakuba Štáfeka a Youtubera Vladimíra Kadleca.