Súper Darrena Tilla či bojovník s vyše 300 zápasmi. Top fighteri, o ktorých ste nevedeli, že u nás zápasili.

Všetci poznáme veľké hviezdy, ktoré si u nás zazápasili, ako šampión UFC Jiří Procházka, #11 muž rebríčka UFC v mušej váhe David Dvořák, či legendárny večer UFC Praha s hlavným zápasom Santos vs Blachowicz.

Na našom území však zápasili aj ďalší kvalitní fighteri, ktorých si už ale väčšina fanúšikov nepamätá?

Toto je niekoľko z nich.

 

Travis „The Ironman“ Fulton

Dnes už bohužiaľ nebohá legenda MMA s absolútne neuveriteľným skóre 255-54-10-1 (výhry-prehry-remízy-nc) sa predstavila na turnaji OKTAGON 4.

V hlavnom zápase večera s Atillom Véghom však skúsený Američan prehral na arm-triangle choke v prvom kole.

Následne vyhral ešte 2 zápasy a v organizácii M-1 ukončil v roku 2019 kariéru.

 

Wendell „War machine“ De Oliveira Marquéz

Brazílčan so skóre 31-15 má na konte dueli s borcami ako Darren Till či Santiago Ponzinibbio.

Na domácej pôde sa predstavil na OKTAGONE 13 na legendárnej Štvanici, kde v hlavnom predzápase vyzval Makhmuda Muradova. Napokon však „Machovi“ podľahol na TKO. Po tomto dueli si pripísal ešte ďalšie 2 porážky a ukončil kariéru.

Lukáš Brzeski

Poľský tvrďák so skóre 8-2-1-1 má v poslednom zápase na konte prehru v UFC s našim rodákom Martinom Budayom. Už predtým sa na tunajšej pôde ale predstavil, na turnaji XFN 13 ešte v roku 2018 porazil Alexa Cvernu. Odvtedy sa aj vďaka no contest v DWCS dostal do UFC, kde má skóre 0-1.

Carlo „Neo“ Prater

Legenda MMA z Brazílie, so skóre 35-23-1, ktorý bol v najlepšej fáze kariéry na #13 mieste rebríčka weltru v UFC a má na konte skalp Carlosa Condita, sa predstavil ako v OKTAGONE, kde na turnaji OKTAGON 27 podľahol Veličkovićovi, tak aj na RFA 5, kde mu súperom bola ďalšia legenda Alexander Butenko.

Ktorý z týchto fighterov je vám najznámejší?