3 bojovníci domácej scény, ktorí by mohli ukončiť Sivákovu neporaziteľnosť.

Václav Sivák zvíťazil vo včerajšom zápase na podujatí organizácie Heroes Gate nad Vladom Lengálom po troch kolách na body.

Sivák tak v profesionálnej kariére ešte stále nepoznal chuť porážky a zvíťazil už vo svojom 21 zápase v profesionálnej kariére.

Na domácej scéne s ním ešte nikto nedokázal udržať krok, či už sa jedná o Čechov a Slovákov alebo aj iných zahraničných bojovníkov.

V tomto článku si predstavíme 3 potencionálnych súperov, ktorý by na domácej scéne mohli ohroziť Sivákovu do tejto chvíle perfektnú bilanciu.

Losene Keita

Prvým na zozname je MMA zápasník a šampión Oktagonu v ľahkej váhe Losene Keita.

Keita sa primárne venuje MMA, v ktorom je ale jeho najsilnejšou stránkou práve postoj.

V súčasnosti sa sústredí hlavne na zisk titulu Oktagonu v 66 kilogramoch, no v prípade výzvy ako je Sivák by zrejme dokázal urobiť výnimku.

Ideálnou pôdou na tento zápas by mohol byť jeden z turnajov Oktagonu, ktorý už usporiadal niekoľko postojárskych galavečerov, na ktorých sa predstavili aj MMA zápasníci.

Medzi oboma bojovníkmi už prebehlo aj niekoľko slovných výmen na sociálnych sieťach, v ktorých avizovali, že sú vzájomnému stretu naklonený.

Záleží už len teda na promotéroch Oktagonu či budú mať záujem o zorganizovanie zápasu ich šampióna s v súčasnosti zrejme najlepším postojárom na domácej scéne.

Tadeáš Růzička

Druhým bojovníkom na našom zozname je „Mawar“ Tadeáš Růzička.

25 ročný bojovník a víťaz Oktagon Underground by mohol byť pre Siváka dostatočnou previerkou pred jeho trvalým prechodom do zahraničnej organizácie, do ktorej po posledných výkonoch určite smeruje.

Zápas by sa mohol odohrať pod organizáciou RFA, v ktorej momentálne obaja pôsobia.

Podľa Siváka by však musel byť honorár pre oboch bojovníkov v prípade vzájomného zápasu na pomery domácej scény nadštandardný, čo by ale podľa slov promotéra RFA Boris Marhanského nemal byť až taký problém.

Milan Páleš

Treťou a zrejme najmenej pravdepodobnou možnosťou by mohla byť slovenská jednotka v K1 a šampión pyramídy Oktagon Last man standing Milan „Minči“ Páleš.

Ten zápasil na mnohých turnajoch po celom svete a má na svojom konte aj niekoľko titulov.

Zápas bol blízko

Zaujímavosťou je, že súčasťou pyramídy Last man standing, v ktorej zvíťazil Páleš bol v tej dobe aj Sivák, ten sa však pri svojom víťazstve zranil a na ich vzájomný duel teda nedošlo.

Medzitým si obaja pripísali niekoľko ďalších víťazstiev a ďalej uistoval fanúšikov o svojom dominatnom postavení na domácej scéne.

Toho by sa však v prípade vzájomného zápasu jeden z nich musel vzdať.

Zvíťazil by podľa vás nezastaveľný „Bad Boy“ Sivák alebo úspechmi ovenčený veterán Páleš?