„Peštov súper na KSW? Má výhry s nikým.“ Novotný reaguje na zápas Peštu u konkurencie.

V poradí druhý Čech, ktorý sa dostal do najprestížnejšej MMA organizácie sveta UFC zažíva od svojho odchodu z Oktagonu  výsledkovú mizériu, ktorú podčiarkujú dve prehry v prvom kole na galavečeroch organizácie PFL.

Po druhej prehre sa Pešta rozhodol pre novú výzvu, ktorou bude prestížná poľská organizácia KSW. V nej ho už budúci týždeň čaká premiéra proti  Poliakovi Filipovi Stawowymu a všeobecne sa očakáva, že by si v ideálnom rozpoložení mal s bývalým súperom Michala Martínka poradiť.

Názor bývalého zamestnávateľa

Svoj názor na Peštov zápas vyjadril vo svojom tradičnom vysielaní MMA letem světem aj promotér Oktagonu Ondřej Novotný:  „Po dvoch ťažkých porážkach, kde vyzeral naozaj hrozivo si dal rok a štvrť pauzu. Teraz ide s Filipom Stawowym, ktorý má 8 víťazstiev na KO, čo je pre Viktora samozrejme jasná správa, že ho má vziať na zem. Poliak, ktorého porazil Martínek od tej doby vyhral len raz, od tej doby to má 4:3 a žiadne veľké meno. Všetky porážky má s niekým a všetky výhry sú takmer s nikým. Takže pre Viktor veľmi príjemný zápas na privítanie.  Cez všetko mu ale samozrejme prajeme aby vyhral. Konštatoval Novotný, ktorý s Peštom po jeho odchode nemá práve ideálny vzťah. Niet divu, keďže Pešta opustil Oktagon hned potom, čo získal pás šampióna v súboji so Štefanom Pützom.

Podarí sa podľa vás bývalému českému reprezentantovi v UFC opäť naštartovať kariéru?