Návrat slezkého rytiera, súboj semifinalistky MISS ČR, či prvá obhajoba šampióna. 5 dôvodov, prečo sledovať RFA 10.

Galavečer RFA 10 nám už klope na dvere.
Poďme sa pozrieť na 5 dôvod, prečo jubilejný turnaj organizácie sledovať.

Návrat slezkého rytiera

Jednou z hlavných udalostí RFA 10 bude pre domácich fanúšikov návrat slezkého rytiera Vojtěcha Garbu.

Ten sa po tesnej prehre s Brazílčanom Soutom na istý čas stiahol do úzadia, no láska k športu a chuť zápasiť pred domácimi fanúšikmi ho presvedčila na návrat zo zápasníckeho dôchodku.

Ten sa mu bude snažiť pokaziť Rumún Balla, ktorý väčšinu svojich víťazstiev získal v prvom kole.
O dôrazný nástup do zápasu sa bude snažiť aj s Garbom, ktorý však už viackrát ukázal, že si vie poradiť s akýmkoľvek súperom.

Semifinalistka MISS na ďalšej misií

Zaujímavú zápletku prináša aj súboj semifinalistky MISS ČR  Veroniky Zajícovej, ktorá sa v klietke RFA predstaví už na druhom turnaji po sebe.

V Gascontrol aréne bude populárna Zajícová čeliť Ukrajinke Mukhaked, ktorá našla v príprave na zápas s Veronikou útočisko v bývalom gyme svojej súperky.

To vidí Zajícová z pohľadu svojej súperky ako nedostatočnú dôveru vo svoj tím a svoju pripravenosť.

Či sa jej slová ukážu ako pravdivé sa dozvieme už o pár hodín v Havířově, kde však bude publikum s najväčšou pravdepodobnosťou na strane jej súperky.

Odložený boxerský duel

Jediný zápas v rámci pravidiel „real boxingu“ na RFA 10 fanúšikom obstará amatérsky majster republiky v boxe Vitalij Bojko a účastník EUROGOLD pyramídy Martin Prázdný.

Obaja súperi sa už mali stretnúť na z jednom z predchádzajúcich galavečerov RFA, kvôli zraneniu však na ich zápas nedošlo.

V Havířově by už ale nič nemalo stať v ceste tomu, aby sme boli svedkami súboja dvoch skúsených, no stále ešte veľmi mladých pästiarov, ktorý sa neboja rozdávať ani prijímať tvrdé údery.

Pikantný súboj v otvorenej váhe

Pikantný stret čaká aj zápasníka poloťažkej váhy Dušana Glezga.
Profesionálnemu vojakovi bude v zápase podľa pravidiel MMA čeliť ďalší reprezentant JMFS gymu Jan Veselík.

Zápasník, ktorý mal byť náhradníkom EUROGOLD pyramídy sa po zranení vracia späť do zápasového tempa a to rovno v pikantnom súboji s bratom Borisa Glezga, ktorý sa so svojím bývalými tréningovými partnermi nerozišiel v dobrom.

Cestu za víťazstvom mu však môže prekaziť skutočnosť, že jeho súper bude mať výraznú váhovú prevahu, ktorá môže byť v určitých fázach súboja rozhodujúca.

Prvá obhajoba šampióna Siváka

Zlatým klincom zápasového programu bude prvá obhajoba šampióna K1 vo váhe do 66 kilogramov.

Ubehlo 6 mesiacov odkedy ostravský „BAD BOY“ Václav Sivák získal opasok RFA a stal sa tak prvým šampiónom organizácie.

Vo svojej prvej obhajobe bude pred domácim publikom čeliť nebezpečnému čecencovi Tokhtarovovi, ktorý pri svojej priemere v RFA ovládol zápas s favorizovaným Jakubom Kroftom.

V pozícii outsidera ide aj do súboja so šampiónom Sivákom, ktorý má po tom, čo Tokhtarov nenavážil ešte väčšiu motiváciu zvíťaziť a svojho súpera potrestať.

Podarí sa mu to?

Celý galavečer RFA 10 môžeš sledovať cez ppv na https://realsport.tv/