„Mal som silného súpera. Peniaze miniem pre rodinu. Šampión Butenko reaguje na víťazstvo v EUROGOLD pyramíde.

Turnaj RFA 9 a EUROGOLD pyramídu už máme za sebou.

Od 18stej hodiny večernej boli  fanúšikovia na zimnom štadióne v Prievidzi svedkami v poradni 9 turnaja organizácie Real fight aréna, ktorého hlavnou udalosťou bola MMA pyramída.

V nej sa stretli hviezdne mená so skúsenosťami z predných európskych organizácií s mladými nádejami a skúsenými veteránmi československej MMA scény.

Po troch náročných zápasoch sa nakoniec z víťazstva radoval bývalý šampión organizácie M1 Global Ukrajinec Alexander Butenko.

„Iron capture“ si počas priebehu pyramídy postupne poradil s Františkom Bočáňom, Davidom Kedžúchom a nakoniec s veteránom UFC Brazílčanom Ronym Torres.

Najmä zápas s posledným menovaným vo finále pyramídy priniesol divákom skvelý športový zážitok a značné pozdvihol úroveň celej pyramídy.

Už od úvodu finálového zápasu bolo cítiť veľkú chuť po víťazstve zo strany oboch zápasníkov, ktorý sa snažili presadiť svoje dominatne stránky a súpera ukončiť.

To sa však aj navzdory sľubným príležitostiam ani jednému z nich nepodarilo.

Bodových rozhodcov presvedčil po 15 minútach tuhého boja viac Butenko a už po niekoľký krát vo svojej bohatej kariére ukázal že je zápasníkom svetovej úrovne.

Ako náročná preňho táto pyramída bola v porovnaní z predchádzajúcimi kariérnymi výzvami sa vyjadril na pozápasovej tlačovej konferencii RFA.

Mal som už 75 zápasov a veľa skúseností.

Vždy som chcel bojovať, mal som ťažkých súperov aj z UFC, vyhrával som aj prehrával ale hlavne som získal veľa skúseností.

Dnes som však mal vo finále veľmi silného súpera.“

Ako použije výhru?

„Už s tým mám skúsenosť. 

Podobne peniaze som nevyhral po prvýkrát a chcel by som ich minúť na svoju rodinu.“

Konštatoval šampión EUROGOLD pyramídy, ktorý podľa vlastných slov aj podľa slov promotéra Borisa Marhanského zostáva aj naďalej zápasník RFA, v ktorej ho čakajú ďalšie náročné výzvy.