„KSW považujem za číslo 1 v Európe. Stošić je pre mňa najväčšia výzva.“ Šfefan Vojčák odhaľuje okolnosti prestupu do KSW a hodnotí kvality svojho súpera.

Do Československej enklávy, ktorá si vyskúšala pôsobenie v prestížnej poľskej organizácií KSW pribudne ďalšie  slovenské meno.

Štefan Vojčák, ktorého si domáci fanušikovia môžu pamätať z pôsobenia v Oktagone či RFA sa chystá na najväčší zápas doterajšej kariéry. V ňom sa postaví jednotke KSW v ťažkej váhe Srbovi Darkovi Stošicovi.

O tom, ako sa zrodil jeho prestup do KSW ale aj čo si myslí o svojom súperovi nám prezradil v rozsiahlom rozhovore pre náš web.

Môžeš v krátkosti opísať ako došlo k dohode medzi tebou a KSW?

„Popravde, KSW už bolo v jednaní viackrát. Ale bohužiaľ prvýkrát ma odmietol oponent, a na druhýkrát som mal už na ten dátum podpísaný zápas pod RFA. Keďže sme mali posledný fight vo februári a potom boli nejaké rodinne povinnosti, mali sme s manažmentom a tímom dohodnuté časové obdobie, kedy by sme chceli zápas.

Chodilo viacero ponúk z menších organizácii, ale tak keď už tretíkrát prišla ponuka z KSW bola by hlúposť nezobrať to.“

Na koľko zápasov si podpísal zmluvu v KSW? Ak to teda môžeš prezradiť.

„Tak to fakt neviem či to je nejak tajné, ale pre istotu to poviem tak, že je to viac zápasová zmluva.“

Ako hodnotíš KSW ako organizáciu?

„KSW považujem určite za číslo jedna v Európe. Je to taká liga majstrov. A hlavne stavajú na kvalite zápasov, a nie na „marketingovej kvalite zápasov.“

Môžeme očakávať, že budeš nastupovať striedavo v KSW aj v RFA?

„Celé je to postavené aj na dobrých vzťahoch. Lebo na prvom mieste mám ešte platnú zmluvu s RFA, bez ich súhlasu by som dohodu s KSW nemohol uzavrieť.

Takže do skončenia platnosti zmluvy s RFA som hráčom na oboch poliach.“

Ako hodnotíš súpera Darka Stošića? Mal si na výber aj iných súperov?

„Darko je veľmi skúsený a tvrdý fighter. Zaraďujem ho medzi elitu ťažkých váh Európe. Je to najväčšia výzva, aká mi vôbec bola kedy ponuknutá. Máme dokonca spoločného kamaráta, a v minulosti bola aj myšlienka spoločného kempu.

Čo sa týka výberu, tak KSW nám poslalo ponuku s dátumom a menom a my sme ju akceptovali, takže sme si nevyberali s kým chceme a nechceme.“

Kde vidíš jeho silné stránky a kde by si mohol dominovať ty?

„Má tam schované nejaké údery, ktoré dokážu byť knockkautové. Taktiež má veľmi silný aj GNP. To, kde by som mohol dominovať ja sa dozviete 15.7.“

Tvoj súper je momentálne jednotkou ťažkej váhy KSW, v prípade že sa nad ním podarí zvíťaziť, bude tvoj ďalší zápas o titul?

„Tak nad týmto som vôbec nerozmýšlaľ. Vôbec sa ho nesnažím teraz vnímať ako číslo v ťažkej váhe, vnímam ho skôr ako číslo na ďalšej ceste. Ideme teraz do vyššej ligy, vyššia kvalita súperov, je to nová a dlhá cesta.“

Titulový zápas v RFA?

Boris Marhanský spomínal že je v riešení tvoj zápas s Tomášom Možným o titul v RFA. Aké šance dávaš tomu, že sa tento duel uskutoční?

„Zachytil som v médiach túto informáciu. Nás zatiaľ ohľadom tohto zápasu nikto nekontaktoval.
V minulosti sa už tento zápas uskutočniť mohol, no z dôvodov ktoré nebudem konkretizovať k nemu nedošlo. Šance tam sú vždy 50/50.“

Aký je tvoj postoj k tomuto zápasu? Je to zápas o ktorý máš nejak špeciálne záujem alebo chceš zápasiť o titul bez ohľadu na súpera?

„Zápas s Tomášom určite nie je na zozname ako zápas, o ktorý by som mal špeciálny záujem. Tomáša rešpektujem, uznávam ho za to čo dokázal v bojových športoch. Je výborný bojovník, má meno vo svete. Ale pre mňa ho má vo svete stand-up. Zápasy o ktoré mám ja záujem sú hlavne tie, ktoré by ma posúvali v rebríčku MMA.

Takže o to či budem bojovať, či to bude o titul, prípadne s kým budem bojovať, to je všetko na RFA, a s čím za nami prídu.“

Máš nejaký odkaz pre tvojich fanušikov a fanúšikov KSW?

„Určite veľké ďakujem za podporu, ktorú ste mi poslali krátko po oznámení zápasu. Dúfam, že budete veriť a fandiť až dokonca zápasu. Máte sa na čo tešiť. „

Zápas Stošić vs Vojčák sa uskutoční 15.7. v poľskej Gdyni a bude súčasťou karty KSW 84. Dúfajme, že sa tento dátum zapíše do dejín slovenského MMA veľkými písmenami a že prípadné víťazstvo Vojčáka posunie v ústrety titulovému zápasu ťažkej váhy.