Expresne rýchle ukončenie, aj trpká prehra na body. Ako sa darilo Slovákom na RFA v Sosnowci?

V rámci európskej expanzie sa RFA so svojimi zápasníkmi pozrela po prvýkrát do Poľska, kde sa uskutočnil jej 17 galavečer v spolupráci s tamojšou organizáciou ZHS. Čo najzaujímavejšie sa v Sosnowci udialo a ako sa darilo slovenským reprezentantom zistíte v tomto článku.

Hlavný zápas

V hlavnom zápase večera sa v súboji podľa pravidiel MMA stretol bývalý zápasník KSW Adrian Dudek a jeho krajan Lukasz Dziudzia. Kým pre Dudeka to bola v Sosnowci premiéra pod hlavičkou RFA jeho súper už mal za sebou jedno veľké víťazstvo v slovenskej organizácií keď na turnaji v Košiciach zdolal domáceho Jozefa Wittnera, čo mu výrazne prilepšilo aj vo svetovom rebríčku. Ďalšie víťazstvo zaznamenal zápasník známeho poľského gymu Ankos MMA v Sosnowci, keď sa mu podarilo na body zdolať pomerne skúseného Dudeka a získať 8 víťazstvo v profesionálnej kariére.

Ako sa darilo Čechom a Slovákom?

Na karte RFA X ZHS sa nakoniec predstavili 2 slovenskí a 3 českí zápasníci. Najvýraznejšiu stopu z našich reprezentantov zanechal v Sosnowci Matyas Viszlay, ktorý dokázal hneď v 1 kole ukončiť Bosňana Miloša Dobraša na TKO.

V jedinom strete českého a slovenského zápasníka na turnaji sa z víťazstva radoval Čech David Martínik, po tom čo na body zdolal Dominika Toporcera. „El diablo“ Toporcer, ktorý ešte pred časom siahal po titulovej šanci v RFA si opäť nedokázal poraziť s wrestlingom a kontrolou svojho súpera, čo ho po druhýkrát za sebou stálo víťazstvo. Naopak Martínik zvíťazil už v 2 zápase pod RFA a sám sa tak výrazne priblížil titulovému zápasu.

Triumf jedného z bratov Martínikovcov bol v Sosnowci jediným úspešným výsledkom pre české farby, keďže ani Fratišek Bočáň, ani Pavel Šach nedokázali v zápasoch so skúsenejšími prekvapiť.

Výsledky RFA X ZHS

Dziudzia vs Dudek – Dziudzia na body

Bleszynski vs Šach – Bleszynski 3 kolo TKO

Viszlay vs Dobraš – Viszlay 1 kolo TKO

Grzelak vs Bočáň – Grzelak na body

Martínik vs Toporcer – Martínik na body

Kurek vs Gloszni – Kurek na body

Marcisy vs Teodorowicz – Marcisz na body

Ayari vs Szczech – Ayari 2 kolo SUB

Cenclewicz vs Musialik – Cenclewicz na body

Kapuscinski vs Kempczinski – Kapuscinski 2 kol KO

Juracz vs Dzierchciarz – Juracz 1 kolo KO

Všetky zápasy RFA X ZHS si môžete pozrieť na Voyo.sk