„Brichta sa má čo učiť. Som lepší ako on,“ vraví pred vzájomným zápasom šampión Mezhidov.

Rakúsky bojovník s čečenskými koreňmi Arbi Mezhidov má pred sebou svoju prvú obhajobu opasku šampióna ľahkej váhy RFA. V nej ho preverí Leo Brichta, pre ktorého pôjde o druhý titulový zápas v rade, po tom, čo v súboji o dočasný titul KSW podľahol Valeriu Mirceauovi z Rumunská.

Šanca na reparát v titulovom zápase

Leo Brichta mal pred súbojom s rumunským šampiónom famóznu sériu, ktorú korunoval víťazstvom nad v tej dobe 2 rebríčka obávaným Romanom Szymanskim. V súboji o dočasný titul ľahkej váhy však doplatil na svoje slabiny na zemi, kde ho dokázal jeho súper odkontrolovať a následne ukončiť.

Šancu na reparát bude mať Brichta onedlho na domácej pôde v Prahe, kde sa pokúsi vziať titul súčasnému šampiónovi RFA Arbimu Mezhidovovi.

Mezhidov, ktorý v Bratislave utrápil po vyrovnanom priebehu na body talentovaného Martina Horínka si však na súboj s Brichtom verí, o čom vypovedajú aj jeho pred zápasové vyjadrenia.

Brichta ukázal svoje slabiny v jeho poslednom zápase. Má medzery, býva odkrytý a má na čom zapracovať. To ale neznamená, že urobí rovnakú chybu. Musím tam prísť s vlastným plánom,“ povedal na adresu svojho súpera Mezhidov, ktorý však vníma aj súperove silné stránky.„Brichta je jeden z mojich najťažších súperov, ale treba povedať, že doposiaľ nikdy nestál proti niekomu, ako som ja. Môj cieľ je najskôr obhájiť titul proti Leovi Brichtovi. Obaja sme na špičkovej úrovni, ale ja som lepší. Bude to bitka,“ dodal.

RFA X IAF

Duel Mezhidov vs. Brichta bude hlavným zápasom RFA x IAF: Special Title Night 2 v Prahe. Podujatie sa uskutoční 21. septembra a vstupenky si môžete zakúpiť v sieťach Ticketportal a Ticketmaster.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *