5 opaskov už v budúcom roku? Ovládnu Dagestánci a Čečenci UFC?

Dagestánsky a čečenský zápasníci patria už dlhodobo k svetovej špičke v MMA.

Množstvo z nich sa nachádza aj v najprestížnejšej organizácií sveta UFC.

Momentálne drží pás UFC z pomedzi bojovníkov týchto krajín v len Islam Makhachev, to by sa však mohlo zmeniť.

V tomto článku si povieme aj o ďalších bojovníkoch, ktorí by pre tieto krajiny mohli získať tituly UFC už v priebehu ďalšieho roka.

 

Pérová váha- Islam Makhachev?

Začíname v pérovej váhe, v ktorej je momentálne šampiónom Alex Volkanovski.

Volkanovski je spolu s Aldom a Hollowayom považovaný za najdominantnejšieho šampióna tejto váhy, keďže jeho séria neporaziteľnosti, ktorá zahrňa aj 12 zápasov v UFC trvá už 9 rokov.

Vyzývateľom Volkanovskeho však tentokrát bude nový šampión ľahkej váhy Islam Makhachev, ktorý by sa chcel stať šampiónom dvoch váhovych kategórii a podľa mnohých fanúšikov má práve on recept na šampióna tejto váhy.

Ľahká váha- Islam Makhachev!

Pokračujeme v ľahkej váhe, v ktorej od víkendu kraľuje práve Islam Makhachev.

Makhachev získal titul šampióna minulú sobotu v zápase s jednou z najlepších ľahkých váh súčasnosti brazilčanom Charlesom Oliveirom.

Dagestánec bol pred zápasom podcenovaný, no momentálne je považovaný za bojovníka, ktorému bude ktokoľvek v tejto váhe konkurovať len ťažko.

Jeho ďalšia cesta by mala viesť, ako som už spomínal do nižšej váhy, prioritou však určite zostane LW, v ktorej by Islama mohlo čakať ešte množstvo zaujímavých zápasov.

Weltrová váha- Khamzat Chimaev?

Khamzat Chimaev má momentálne v UFC na konte 5 víťazstiev.
4 z nich získal vo weltrovej váhe a najmä víťazstvo nad Gilbertom Burnsom, bolo v súvislosti s možnosťou priblíženia sa k titulovému zápasu veľmi dôležité.

Situácia sa však zmenila a po problémoch s váhou, ktoré „Vlk“ mal pred svojim posledným zápasom sa rozhodol presunúť o váhu vyššie.

Je však otázne, či sa v príprave zisku titulu nebude chcieť kvôli zápasu o o ďalší opasok vrátiť späť do váhy, v ktorej v UFC začínal.

Stredná váha- Khamzat Chimaev?

Podobne ako Makhachev by sa aj Chimaev rád stal šampiónom dvoch váhových kategórii.

Všetky doterajšie zápasy v UFC mal naplánované vo weltri, no pri problémoch na vážení a následnej zmene súpera sa rozhodol pre prechod do strednej váhy.

V nej je jeho prvý protivník zatiaľ neznámy, no je jasné, že Chimaev dostane súpera z popredných priečok tejto divízie, čo by v prípade víťazstva mohlo znamenať aj boj o titul už v priebehu budúceho roka.

Poloťažká váha- Magomed Ankalaev?

Zmena, o ktorej však nechceme ani počuť môže nastať aj v poloťažkej váhe.

V nej sú momentálne naplánované 2 zápasy, ktoré by mali rozhodnúť o zložení ďalšieho titulového zápasu.

V súboji, ktorý by mal byť s najväčšou pravdepodobnosťou o vyzývateľa sa ma stretnúť bývalý šampión Jan Blachowicz a Dagestanec Magomed Ankalaev.

V prípade víťazstva Ankalaeva je jasné, že by si okamžite vypýtal zápas so šampiónom, ktorý vzíde z odvety Procházka vs Teixeira.

V prípade oboch bojovníkov by mal byť Ankalaev v prípadnej obhajobe špecifickou prekážkou, ktorú nebude ľahké prekonať.

Ktorí z nich búdu podľa vás držať tituly UFC v budúcom roku?