Najprestížnejšia Európska organizácia vstupuje na náš trh. V Liberci sa predstavia aj elitné mená domácej scény.

Poľská organizácia KSW je už dlhé roky považovaná za nejprestížnejšiu MMA organizáciu v Európe. Tentokrát sa rozhodla pre expanziu na český a slovenský trh a už túto sobotu 25. februára v Liberci postavila kartu z veľkej časti na českých a slovenských bojovníkoch. V spolupráci s organizáciou Real Fight Aréna, ktorá pre galavečer uvoľnila svoje hviezdy.

Tomáš Možný

Slovenský obor Tomáš Možný prestúpil do zmiešaných bojových umení len nedávno. Celú svoju kariéru sa venoval postojovým disciplínam, pričom v kickboxe to dotiahol až do slávnej Glory Kickboxing. Ešte predtým mal ale skvelé úspechy a chváliť sa môže prestížnymi titulmi organizácií WKU či WKN.

Práve v tomto období, keď zápasil so svetovou elitou o tituly, stretol sa prvýkrát proti Poliakovi Arkadiuszovi Wrzosekovi. V tom čase to bol pre Wrzoseka druhý zápas kariéry a Možný ho bez vážnejších ťažkostí zdolal na body. Ich prvý vzájomný súboj sa odohral v roku 2015 a po ňom kroky Wrzoseka takisto smerovali do zámorskej Glory Kickboxing.

Obaja bojovníci toho majú extrémne veľa spoločného, a tak sa KSW rozhodla usporiadať ich odvetu, tentokrát pod MMA pravidlami. Tomáš Možný naposledy prežil s Kamilom Mindom nemožné a na turnaji RFA 4 vyšťaveného Poliaka dobil v 2. kole. Proti Wrzosekovi je považovaný za výrazného outsidera, no Možný v každom jednom zápase ukazuje, že je veľmi trúfalé ho akokoľvek podceňovať.

David Hošek

David “Sparťan” Hošek vždy keď trafí, súperi letia k zemi. Presne o to sa bude pokúšať aj proti Švédovi Andreasovi Bergovi Gustafssonovi, ktorý má impozantné skóre 7-1. Švéd zároveň nikdy nebol ukončený a jeho jedinú porážku si pripísal práve v KSW vo veľmi tesnom zápase.

Hošek sa vrátil na víťaznú vlnu, keď už v 1. kole knokautoval Martina Horského. Predtým mu ale vystavil stopku Nenad Avramovič, ktorý ho po taktickom výkone odkontroloval na zemi. David Hošek má teraz veľkú šancu skutočné ukázať svoj potenciál proti papierovo doposiaľ najsilnejšiemu súperovi kariéry.

Dominik Humburger

Už svoje druhé vystúpenie pod KSW má pred sebou Dominik Humburger. Jedna z najväčších nádejí českého MMA má skóre 5-0 a trpkosť porážky doposiaľ pocítil jeho súper Jorge Bueno z Brazílie len jedinýkrát. Humburger si už prešiel kritickými chvíľami proti Milanovi Ďatelinkovi, ktorý mu v 1. kole z chrbta hrozil submisiami.

Dominik to však zvládol a v 2. kole vyšťaveného Ďatelinku tvrdo ukončil. Bueno bude pre 27-ročného českého reprezentanta skutočnou výzvou. So skóre 8-1 sa môže pýšiť siedmimi ukončeniami pred časovým limitom. Jeden z tejto dvojice bojovníkov sa výrazne posunie vo svetovom rebríčku a Dominik Humburger si bude musieť siahnuť na skutočné dno svojich síl.