Hrdinský výkon mladého Čecha. Jeho cestu za víťazstvom nezastavila zmena súpera ani zranenie.

Včera ste od 17:30 mohli sledovať galavečer PML 10 v Nitre, ktorý opäť priniesol atraktívny mix postoja a zápasov v MMA. Okrem návratu bývalého dvojnásobného šampióna Oktagonu Ivana Buchingera pútal pozornosť aj duel Úškrt vs Červinský, z ktorého na poslednú chvíľu odpadol prvý menovaný. To však nebol jediný problém, s ktorým sa počas večera musel jeho súper Červinský vysporiadať.

Buchingerov návrat vo veľkom štýle

Po takmer pol roku od náročnej prehry v titulovom zápase s Ronym Paradeiserom sa v klietke opäť ukázal legendárny slovenský zápasník Ivan Buchinger. „Buki“ započal v Nitre už druhú 50 zápasov v profesionálnej kariére vo veľkom štýle, keď sa mu podarilo na TKO ukončiť Brazilčana Suriana v 2 kolo.  38 ročný Buchinger tak opäť ukázal, že ešte rozhodne nepatrí do starého železa a že s ním súperi na popredných priečkach ľahkej aj pérovej váhy v Oktagone musia počítať.

Hrdinský výkon Červinského

V Nitre dokázal zvíťaziť po presvedčivom výkone aj Viktor Červinský, ktorý sa mal pôvodne v zápase podľa pravidiel thajského boxu predstaviť proti Radovanovi Úškrtovi, ten však bol tesne pred zápasom nútený odstúpiť.  Tým sa však komplikácie českého zápasníka, ktorý  pred časom získal opasok organizácie RFA neskončili. Počas zápasu si totiž pri zlom pohybe vyklbil rameno, čo mohlo výrazne ovplyvniť ďalší priebeh jeho súboja s náhradníkom Shoknazarovom. Veľký český talent však žiadny zvrat nepripustil a zvíťazil po dominantnom výkone na body.

Kompletné výsledky PML 10 nájdete tu