Fero Fodor sa po takmer roku vracia späť do klietky. Kde a s kým bude zápasiť?

Trnava a Nitra už zažili dva turnaje FABRIQ MMA, teraz bude vlajka stále mladého projektu viať nad Novými Zámkami. Do mesta na juhu republiky sa pozrie organizácia premiérovo, v rámci svojho 5 galavečera v v polovici júna. Jednou z hlavných tvári celého turnaja bude tamojší rodák a veľký obľúbenec slovenských fanúšikov František Fodor.

Začiatky v MMA

Účastník  prvej série reality šou Oktagon výzva patrí v 33 rokoch medzi veteránov Oktagonu aj domácej scény, na ktorej sa prvýkrát v profi zápase objavil ešte v roku 2014. „Dnes už na to spomínam s úsmevom. Šlo o odvetu s Petrom Mészárosom. Sily sme si zmerali na vtedy veľmi veľkom slovenskom MMA turnaji v Nitre. Konal sa každý rok, často aj so zastúpením zo zahraničia. Spočiatku žiadna scéna nebola. Robili sme to iba z lásky k tomuto športu. Skrz klietku sme si nechceli nič dokazovať, skôr zlepšiť svoje ja. Jednoducho sme tým žili a stále žijeme,“ vrátil sa k počiatkom svojej kariéry vždy dobre naladený bojovník.

Iná doba

Za vyše dekádu nabralo MMA na popularite značným spôsobom a výrazný progres priniesol mnoho nových aspektov, ktoré sa stali trvalou súčasťou života zápasníkov. „Robili sme to bez internetu, bez sociálnych sietí a dokonca bez výplat. Príde mi vtipné, aké očakávania majú niektorí dnes. Sponzorov by chceli mať už pri amatérskych zápasoch. Ale doba je iná a ja som sa prispôsobil,“ porovnáva badateľné zmeny v tejto oblasti František Fodor.

Kariéra v Oktagone

Od roku 2016 pôsobí Fodor v Oktagone, kde má na svojom konte 10 zápasov a vyrovnanú bilanciu 5:5. Naposledy sa „Feri“ predstavil v Oktagone na turnaji vo Frankfurte, kde zdolal po ukončení od lekára na TKO Srba Sikiča. Medzi jeho najpamätnejšie momenty v organizácií patria bezpochyby ukončenia Aziza Daulitava a Tomáša Fiala, ktorého ukončil po jednej zo svojich nacvičených kombinácií.

Návrat na FABRIQ 5

Po takmer ročnej prestávke sa Fodor do zápasového kolotoča vráti na galavečery organizácie FABRIQ MMA, kde ho čaká skúsený poľský reprezentant Adrian Kepa. Kepa sa už takisto predstavil v Oktagone, kde však už v 1 kole podľahol Nemcovi Nafukovi.

Turnaj FABRIQ 5 sa uskutoční 15. júna a jeho dejiskom bude Športová hala Milénium v Nových Zámoch. Fanúšikovia sa v kolíske bojových športov môžu tešiť aj na ďalšie známe tváre ako Róbert Koky, Tibor Balázs či Stevan Nikolič. Vstupenky sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk.