„Dúfam, že sa k tomu obe organizácie postavia čelom.“ Rozhodca ACA a supervízor RFA Müller sa vyjadruje ku kauze Ružička.

V poslednom týždni je najhorúcejšou mediálnou témou v oblasti bojových športov video, na ktorom profesionálny zápasník Tadeáš Růžička natáča neznámu osobu, ktorú podľa vlastných slov pred pár minútami knockoutoval. Mužovi v bezvedomí sa na videu Růžička prihovára, uráža ho a snaží sa ho prebudiť fackovaním.

Celý incident, ktorý celkom nepochopiteľne sám zápasník zverejnil na svojom instagrame momentálne rieši polícia.

Medzičasom sa k incidentu vyjadrili aj popredné osobnosti domácej bojovej scény, ktoré jednohlasne odsúdili konanie ich kolegu.

Názor Jakuba Müllera

Servítku pred ústa si nekládol ani hlavný tréner JMFS gymu a rozhodca ACA Jakub Müller.

„Video som videl a celkom ma to šokovalo, samozrejme človek nevie čo tomu predchádzalo. Ale na 99% z toho ako to vyzerá, je to absolútne neakceptovateľné chovanie, ktoré by si zápasník vôbec nemal dovoliť.

V podstate ten tréning MMA z toho človeka robí určitú ľudskú zbraň, ktorá proti človeku, ktorý nie je trénovaný je v podstate neporaziteľná. Ten šport by ho naopak mal naučiť tomu aby to svoje správanie vedel kontrolovať.

Za mňa sa tento zápasník zachoval ako úplné tupé hovädo a dúfam, že obe organizácie, v ktorých pôsobí sa k tomu postavia čelom a nebudú sa alibisticky hrať na nejakú prezunkciu neviny, pretože video je vonku.

Za mňa by tento zápasník mal mať určite v tomto športe STOPKU.“  Teraz je teda už len na vedení RFA a COTS ako sa k danej situácií postavia a či ešte budú ochotní na svojich galavečeroch akceptovať zápasníka s takouto povesťou.

Svoju reakciu k tejto kauze pridal vo svojom tradičnom vysielaní MMA letem světem dnes aj bývalý zamestnávateľ Růžičku Ondřej Novotný.

„To video je jedna z najnechutnejších vecí, ktoré som za 25 rokov videl na domácej scéne a nemá to vôbec čo robiť s bojovými športami a s nejakým kódexom.

Ja som ten, ktorý dáva vždy ďalšie šance ale tu môžem sľúbiť, že v Oktagone sa to už nikdy nestane.“

Mal by Růžička dostať trvalú STOPKU