Dokázal to, čo sa nepodarilo Attilovi, náhle však ukončil kariéru. Elitný zápasník poloťažkej váhy sa vracia z dôchodku.

Jeden z najväčších česko-slovenských MMA prospektov poloťažkej váhy je bezpochyby Vojtěch Garba. 

Po poslednej tesnej prehre so svetovou 82 poloťažkej váhy Brucom Soutom Garba ukončil kariéru, no na dôchodku dlho nevydržal.

Premožiteľ legendárneho Gorana Reljiča ohlásil svoj návrat a spolu s ďalšími hviezdami organizácie ho uvidíme na turnaji RFA 10 v Havířove.

Dve svetové mená a náhle ukončenie kariéry

Hneď po príchode do RFA si vypýtal tú najväčšiu možnú výzvu, ktorá bola v danej chvíli dostupná.

Za súpera si vybral bývalého zápasníka UFC, šampióna KSW a v neposlednom rade aj premožiteľa Attilu Végha Gorana Reljića.

Z pozície najväčšieho outsidera karty dokázal po dominantnom výkone zvíťaziť a uprieť na seba zraky odborníkov a fanúšikov domácej scény.

V ďalšom zápase si opäť ukrojil veľké sústo v podobe zápasníka PFL Bruca Souta.

Po vyrovnanom zápase mu však nakoniec podľahol na body.

Po zápase šokoval celú scénu, keď položil rukavice rukavice do stredu klietky.

Svoje rozhodnutie skončiť som nevymyslel včera po zápase, ale mal som ho v hlave už skôr. 

Do zápasového tempa by som sa vrátil iba za predpokladu, že by sa naším športom dalo živiť bez toho, aby človek zo seba musel robiť šaška.“

Láska k športu však bola silnejšia a 26 ročného slezkého rodáka prinútila k návratu späť do klietky.

Zápasník Jayman MMA Fighting System má za sebou medzi profesionálmi 11 duelov, z ktorých si odniesol bilanciu 7 víťazstiev a 4 prehry.

Garbov veľkolepý návrat do MMA kolotoča bude okorenený tým, že bude bojovať na domácej pôde.

Zverenec Jakuba Müllera sa predstaví na turnaji RFA 10 v Havířove, na ktorom sliezskí bojovníci budú brániť domáce hradby pred bojovníkmi zo zvyšku sveta.

Podarí sa Garbovi dostať späť na víťaznú vlnu a potešiť domáce publikum ďalším svetovým výkonom? Odpoveď zistíme už 13. mája.