Bývalý súper Siváka, veteráni UFC či šampión KSW. Predstavujeme účastníkov pyramídy Tipsport Gamechanger v ľahkej váhe.

Najväčší projekt v historií bojovej scény, ktorý vznikol spojením Oktagonu a Tipsportu bude mať svoje pokračovanie. Úvodný ročník vo weltrovej váhe bol obrovským úspechom a famóznym finále ho zakončili Andreas Michailidis a neskorší víťaz Srb Bojan Veličković. Práve úspech prvej série presvedčil promotérov aj samotný Tipsport, aby v projekte pokračovali, tentokrát v ľahkej váhe.

Poďme si predstaviť potvrdených účastníkov druhej edície pyramídy Tipsport Gamechanger.

🇦🇹DANIEL TORRES (14-5-2NC) – #40FW, #85LW
Najväčším favoritom pyramídy podľa svetového rebríčka je 29-ročný Rakúšan Daniel „Tucanao“ Torres. Zápasník s juhoamerickými koreňmi je držiteľom titulu KSW a konte má skalpy mien ako Salahdina Parnasseho či Max Coga. Z posledných 8 zápasov si pripísal 6 výhier, 1 no contest (bez výsledku) a 1 porážku práve v odvete s Parnassom. Obrovským bonusom je, že patrí medzi top 100 bojovníkov v svetových rebríčkoch jak pérovej, tak i ľahkej váhy.
🇸🇰RONALD PARADEISER (17-8) – #90LW
Šampión ľahkej váhy Oktagonu, miláčik publika a v 26 rokoch veterán organizácie s 19stimi zápasmi. To je vizitka populárneho slovenského zápasníka Ronyho Paradeisera, ktorý počas svojej kariéry čelil tým najlepším zápasníkom ľahkej váhy Oktagonu , vrátane bývalého šampióna Legierskeho či titulového výzývateľa KSW Lea Brichtu. Mometálne je „pararony“ na vlne 5 víťazstiev v rade a je rozhodnutý uspieť aj gamechangeri.
🇫🇮MAKWAN AMIRKHANI (17-9) – #102FW
35-ročný veterán  Makwan „MR.Finland“ Amirkhani prichádza priamo z UFC, kde zápasil do roku 2015 a na konte má aj duely s bojovníkmi ako Arnold Allen či Edson Barboza. Skúsenosti z ťažkých zápasov sa mu určite budú hodiť aj pyramíde, v ktorej bude čeliť špičkovým súperom z celej Európy.
🇪🇸ACOIDAN DUQUE (17-4-1-1NC) – #140LW
Španielsky fighter s prezývkou „Pei“ je nášmu publiku pomerne neznámy, no ide o ostrieľaného bojovníka so skúsenosťami z organizácií ako Bellator či PFL. MMA na profesionálnej úrovni vykonáva od roku 2009 a na konte má celkovo 23 zápasov po celom svete.
🇦🇹MOCHAMED MACHAEV (13-1-1NC) – #163FW
„The beast“ môže byť divákom známy zo zápasu s Václavom Sivákom, ktorý sa odohral v roku 2019 ešte v rámci galavečera organizácie XFN, v ktorom ostravskému bad boyovi podľahol tesne na body. V MMA však na našej scéne zničil všetko, čo mu stálo v ceste a v XFN získal v 5 zápasov 5 víťazstiev. Odvtedy si vyskúšal pôsobenie v rôznych organizáciach vrátane prestížnej BRAVE FC. Stále mladý, 24 ročný Rakúšan je podľa mnohých fanúšikov čiernym koňom celej pyramídy.
🇵🇱MATEUSZ LEGIERSKI (9-1) – #173LW
Poľský „Dynamit“ sa stal vôbec prvým zápasníkom, ktorý získal titul ľahkej váhy Oktagonu. Po nie príliš vydarenom pôsobení v poľskej KSW sa vrátil späť do na československú scénu , kde ho čaká celkom nová výzva. Legierski je v Oktagone stále neporazený a svoju bilanciu by si rád urdržal aj v rámci pyramídy Tippsport gamechanger, kde ho čaká aj niekoľko jeho bývalých súperov.
🇩🇪MARCEL GRABINSKI (23-9) – #189WW
Najskúsenejší zápasník celej pyramídy, čo sa týka počtu zápasov sa už ukázal v prvej serií gamechangeru, kde sa mu podarilo dostať cez nebezpečného veterána Oktagonu Maďara Kertésza. Mo sa počas svojej bohatej kariéry stretol aj s inými významnými súpermi, vrátane šampióna RFA a jedného z najkomplexnejších zápasníkov na svete mimo UFC Joiltona Lutterbacha. Komplexný je aj sám Grabinski, ktorý má na konte okrem 13 TKO/KO aj 6 ukončení na submission.
🇷🇸PREDRAG BOGDANOVIĆ (14-1) – #200LW
Srb, ktorý strávil celú doterajšiu kariéru v domácej organizácií SBC, kde získal celkovo 14 víťazstiev je vytrvalým typom bojovníka, o čom vypovedá aj jeho 9 triumfov na body. Pred limitom vyhráva rodák z Nového Sadu väčšinou na submission, kde je jeho obľúbenou technikou RNC.
🇩🇪KONRAD DYRSCHKA (16-2-1NC) – #214LW
5 zápasová víťazná vlna, skalpy Širokého či legendárneho Thiaga Silvu, to je krátky opis kariéry Nemca Konráda Dyrschku. Sympatický zápasník zo západu európy rozvíja svoj marketingový potenciál aj na sociálnych sieťach, kde pravidelne baví svojich sledovateľov. V Oktagone je zatiaľ neporazený a jeho posledná porážka je stará už 3 roky.
🇲🇪MILOŠ JANIČIĆ (16-3) – #249LW
Zápasník pôvodom z Čiernej hory bol blízko účasti aj v prvom ročníku pyramídy Tisport Gamechanger vo weltrovej váhe, diváci však do prvého kola napokon vybrali niekoho iného.
Janičić má v profesionálnej kariére na konte 19 zápasov a len 3 prehry, z ktorých posledná prišla ešte v roku 2016. Fanúšikovia Oktagonu si ho môžu pamätať z turnaja Oktagon prime 4, kde sa mu podarilo ukončiť Jaroslava Pokorného. Vysoké ambície má Janičić aj v Gamechangeri, kde ho však čakajú súperi, akým ešte v kariére nečelil.
🇨🇿MATOUŠ KOHOUT (8-6) – #321LW
V poslednej dobe síce „Mighty Rooster“ strieda výhry s prehrami, no jeho zápasy sú takmer vždy zárukou atraktívneho divadla. V Oktagone zvíťazil už 6 krát a na svojom konte má aj skalpy bojovníkov ako Fodor či Pukač.
🇨🇿VLADIMÍR LENGÁL (6-2) – #391FW
Člen 5 série reality show Oktagon výzva vyznáva divoký štýl boja a tvrdé prestrelky v postoji, kde zlomil väčšinu svojich súperov. Lengál neuhne pred žiadnou výzvou a je ochotný vziať náročného súpera aj niekoľko dní pred zápasom, čo z neho v tomto smere robí veľký unikát MMA scény. Posledný zápas mu nevyšiel podľa predstáv, to však nemení nič na jeho veľkých ambíciách, ktoré ukazuje aj účasťou v pyramíde Tipsport Gamechanger.
🇸🇪SAHIL SIRAJ (9-2) – #302LW
33-ročný Švéd prichádza z KSW na vlne dvoch víťazstiev. O jeho kvalitách svedčí aj 88% úspešnosť ukončení pri jeho
víťazstvách. Z mien, ktoré by mohli byť známe aj domácim fanúšikom sa naturalizovaný Švéd stretol napríklad s Rakúšanom Arbim Mezhidovom, ktorý je momentálne zápasníkom RFA.
🇬🇧AKONNE WANLISS (7-2-1NC) – #423LW
Najväčším outsiderom pyramídy je podľa svetového rebríčka Angličan Akonne Wanliss. Populárny britský „Jedi“ je komplexným typom zápasníka, ktorý dokáže zahroziť na zemi aj v postoji. V pyramíde Tipsport Gamechanger nemá čo stratiť a práve to môže byť jeho najväčšou výhodou.
V 16-člennej pyramíde sú však stále 2 miesta voľné. Jedno z nich by mohol zaplniť šampión pérovej váhy a frontman organizácie Losene Keita, ktorého by si prial v tomto projekte vidieť zrejme každý fanúšik Oktagonu, konečne slovo však budú mať promotéri a najmä samotný Keita.
Čo hovoríte na obsadenie pyramídy vy? Kto je vašim favoritom?