Brazílsky SUB ZERO mieri z RFA do UFC. Ktorý Čech ho nahradí v hlavnom predzápase večera?

Brazílsky bojovník Joilton Lutterbach sa priamo z RFA dostal do najprestížnejšej MMA organizácie na svete. Jeho premiérovým súperom v UFC bude neporazený Shara Magomedov. Práve kvôli prestupu do UFC sa Luttebach nepredstaví na RFA X ZHS v Sosnowci. Kto ho nahradí v hlavnom predzápase celého večera?

Lutterbacha nahradí Šach

túto sobotu sa mal Lutterbach predstaviť v poľskom Sosnowci, kde ho v zápase podľa pravidiel boxu v malých rukaviciach mal čakať domáci Adrian Błeszyński. „Peregrino“ však smeruje do UFC a jeho miesto tak zaujme skúsený český postojár Pavel Šach. Šach, ktorý patrí medzi stálice domácej scény sa počas kariéry stretol aj takými menami ako Brichta, Hromek, či bývalý súper Joiltona Lutterbacha v titulovom zápase Jakub Benko. Pod hlavičkou RFA má český reprezentant na konte zatiaľ 2 zápasy a skóre 1:1. 

V 3 zápase pod RFA ho teda čaká duel s poľským MMA zápasníkom Błeszyńskim. Ten má v MMA na konte už 18 profesionálnych zápasov a 8 ukončení na TKO/KO. O podobný scenár sa bude snažiť aj v zápase so Šachom, ktorý sa však uskutoční pod pravidlami real boxingu, teda boxu v malých rukaviciach.

Ako bude vyzerať tento zápas uvidíme už 25. mája v Sosnowci, kde je naplánovaných celkom 8 zápasov, vrátane duelov slovenských zástupcov Dominika Toporcera, Matyasza Viszlaya, či Martina Kozáka.

Celý turnaj môžete sledovať cez platformu realsport.tv