Boris Marhanský reaguje na turnaj Oktagonu v Manchesteri.

Už tento víkend nás čakajú turnaj v spolupráci organizácií RFA a IAF fighter. 11 zápasová karta ponúkne mix zápasníkov oboch organizácií a celkovo až 3 titulové zápasy.

O špeciálny titul oboch organizácií zabojuje weltrový šampión IAF Steven Krt, proti legendárnemu českému veteránovi Petrovi „Monstrovi“ Kníže.

Prvý titul v rámci MMA kariéry bude môcť získať David „Sparťan“ Hošek, ktorého po zranení dočasného šampióna Humburgera čaká súboj s mladým talentom Viktorom Červinským.

Späť do klietky sa vráti aj kontroverzný Tadeáš Růžička. Ten zabojuje o titul v zápase podľa pravidiel RF proti zápasníkovi OFA gymu Jacobovi Mikulovi.

Spolupráca RFA a IAF je najmä spoluprácou dvoch mužov, teda promotéra RFA Borisa Marhanského a šéfa IAF Petra „Pína“ Ondruša.

Obaja muži nemajú v poslednom období dobré vzťahy so šéfom Oktagonu Ondřejom Novotným, ktorý sa so svojím kolosom rozhodol nedávno expandovať na Britské ostrovy.

Prvý turnaj v Manchesteri však na pomery Oktagonu nezožal veľký úspech, o čom svedčí aj fakt, že v priestrannej hale bolo len 4 a pól tisíca fanúšikov, čo nie je málo, no v porovnaní s vypredanými turnajmi v Čechách, na Slovensku, či v Nemecku je to ale podstatne menej.

K turnaji Oktagonu na ostrovoch sa v rozhovore pre portál Netky.sk vyjadril aj spomínaný promotér konkurenčnej RFA Boris Marhanský.

Ako to vidí on?

Ja im prajem, išli na ďalší trh, určite to není ľahké. Každý kto podniká a niečo robí, tak vie, že veľakrát sa aj niečo nevydarí. Ale ja im prajem a hovorím to teraz úplne normálne.

Vzťahy nie sú dobré ale určite robia niečo pre tú scénu.“ Konštatoval Marhanský, ktorého čaká rušné obdobie, keďže RFA sa do konca roka chystá zorganizovať 2 ďalšie eventy.

25.11. sa hviezdy RFA predstavia v Budapešti a začiatkom decembra v Košiciach, kde organizácia slávila doteraz najväčší úspech. Predtým však ešte 11.11 a RFA x IAF.

Lístky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.cz a ppv cez realsport.tv