Bombardéra Čepa nečaká v O2 aréne nič jednoduché. Tento muž sa s ním pobije o dočasný titul šampióna strednej váhy.

Pred niekoľkými minútami oznámila organizácia Oktagon MMA na svojich sociálnych sieťach zranenie šampióna strednej váhy Patrika Kincla, ktorý tým pádom v O2 aréne nebude po 3 krát obhajovať svoj opasok.

Mám zlomenú očnicu, spodnú kosť pod okom. Toto odhalilo vyšetrenie. Zároveň som na hrane, či budem musieť ísť na operáciu.

Stalo sa to pri tréningu. Jak to už býva, išlo sa posledné kolo. V piatok som mal sparingy, viac kôl. Potom som šiel do posledného kola ľahko unavený a pri nástupe do hodu som schytal koleno.“ Konštatoval Kincl na margo svojho zranenia pre Kaočko.

„Štve ma to ale nehrútim sa. Predsa len mám v tých životných a športových pádoch značnú skúsenosť a za sebou aj horšie veci. Moje myšlienky sa teda upínajú na rok 2024.“

Peňáz aj Engizek odmietli

Hneď po oznámení zranenia Kincla sa medzi fanúšikmi rozprúdili diskusie okolo možnej náhrady pre Vlasta Čepa. Medzi menami, ktoré promotéri Oktagonu okamžite oslovili bol aj Matěj Peňáz, ktorý sa mal s Čepom stretnúť už niekoľkokrát. Ani Money ani ďalší vysookopostavený súper z rebríčka strednej váhy Turek Kerim Engizek však Čepa na shortnotice nevzali.

Kvalitná náhrada z Poľska

Promotéri Oktagonu tak boli nútení loviť v iných vodách a nakoniec sa im podarilo do O2 arény získsť poľského zápasníka Piotra Wawrzyniaka. Wawrzyniak má skóre 11:5 a ťahá sériu 4 zápasov bez prehry s známej poľskej organizácií Babilon. V kariére si okrem iného vyskúšal aj zápas na KSW a z mien, ktoré by mohli byť známe domácich fanúšikom zápasil napríklad aj Gregorzom Siwym.

Ako hodnotí náhradu Čepo?

Myslím si, že to je brutálne ťažký súper. Ak si niekto myslí, že existuje nejaký Poliak slabý MMA zápasník, tak je na omyle. Poľsko je o 50 rokov pred nami, čo sa týka MMA.

Súper je nebezpečný, má ukončenia na KO, nikdy nebol knockoutovaný, je šampión poľskej organizácie, čiže beriem to tak, že je to naozaj ťažký a tvrdý zápas.“ Konštatoval vo svojom živom vysielaní na instagrame Čepo.

Slovák je veľkým favoritom

K zápasu ihneď po oznámení súpera vypísala kurzy aj stávková kancelária Tipsport. Podľa ktorej je logicky proti neznámemu súperovi favoritom Čepo, s kurzom 1.30. Na víťazstvo Wawrzyniaka je kurz 3.21, čo z neho robí jedného z najväčších outsiderov na zápasovej karte Oktagonu 51.

Mnohokrát sme sa už ale presvedčili, že kurzy vypísané na jednotlivé zápasy nemusia byť bernou mincou najmä v prípade, že do organizácie prichádzajú noví zápasníci, o ktorých kvalite a štýle zapasenia nemajú tvorcovia kurzov či fanúšikovia dostatok znalostí.

Viac však ukáže až samotný zápas, v ktorom bude Čepo usilovať o 13 víťazstvo v kariére a zisk prvého titulu.