Biznis v nočnom klube, aj charitatívna činnosť. Kto je nová hviezdna posila Oktagonu Max Coga?

Na sobotňajšom turnaji Oktagonu vo frankfurtskej Festhalle sa odohralo množstvo zaujímavých momentov.

Okrem výkonov v klietke vzbudilo pozornosť u fanúšikov aj ukončenie kariéry nemeckého Terminátora Stephana Pütza, ktorého v tomto smere doplnil aj obľúbený český zápasník Miroslav Brož.

Pozitívne emócie medzi fanúšikmi vzbudilo aspoň predstavenie veľkej posily, ktorá sa ukáže už na najbližšom turnaji vo Frankfurte.

„Mad Max“ vstupuje do Oktagonu

V prípade, že ste turnaj sledovali, tak asi viete, že sa jedná o nemeckého reprezentanta Maxa Cogu. Populárny „Mad Max“ sa po 4 zápasoch rozlúčil s organizáciou NFC, v ktorej je šampiónom a vydal sa za novou výzvou do najrýchlejšie rastúcej MMA organizácie v Európe.

Kariéra

34 ročný zápasník má na konte 35 profesionálnych zápasov a 24 víťazstiev, ktoré zaznamenal vo viacerých európskych organizáciách. Počas 13 rokov trvajúcej kariéry MMA bojovníka si „Mad Max“ pripísal štarty v KSW, PFL, či M1, kde si zmeral sily aj s premožiteľom Ivana Buchingera Rusom Magomedom Idrisovom.

Coga je komplexným zápasníkom, no jeho špecialitou je Rear naked choke, na ktorý ukončil hneď 7 súperov. Momentálne je jeho domovským gymom MMA Spirit Frankfurt, kde svojho času trénoval aj už spomínaný bývalý dvojnásobný šampión Oktagonu Ivan Buchinger. 

Biznisman s dobrým srdcom

Okrem MMA sa Coga venuje aj podnikaniu v nočnom klube, ktorý vlastní jeho rodina už niekoľko generácií. Jeden z najznámejších ľudí v celom Frankfurte sa však účastní aj na dobročinnej činnosti nie len v rodnom Nemecku, ale aj v chudobných regiónoch Afriky, kam prináša aj bojové športy.

Coga v Deutsche bank aréne

Premiéra v Oktagone čaká Cogu ako inak na domácej pôde vo Frankfurte, kde bude zápasiť 12.10. na Oktagone 61.

Hlavným zápasom tohto turnaja bude duel o kráľa nemeckej MMA scény medzi domácim miláčikom Christianom Eckerlinom a jeho menovcom Christianom Jungwirthom.

Tešíte sa „Mad Maxa“ v Oktagone?