„Baba Jaga“ sa vracia do klietky! 4 TOP momenty v kariére bohumínského gangstra.

Václav „Baba Jaga“ Mikulášek sa vracia späť do Oktagonu.

Po veľkom sklamaní na domácej pôde v Ostrave si bude chcieť tento krát napraviť chuť vo frankfurtskej FestHalle.

V súboji s Nemcom Khajevandom potrebuje bezpodmienečne zvíťaziť, keďže momentálne ťahá sériu 3 porážok v rade.

V kariére tohto bojovníka je však mnoho momentov, ktoré jeho kariéru odlišujú od mnohých bojovníkov domácej scény.

V tomto článku vám predstavíme niekoľko z nich.

Vstup do Oktagonu 

Do momentu, kedy Mikulášek vstupil do Oktagonu, bola jeho kariéra pre väčšinu fanúšikov veľkou neznámou.

S profesionálnou bilancou 5 víťazstiev a 5 prehier sa mohlo sa zdať, že sa jeho meno stratí medzi ďalšími zápasníkmi s podobnou bilanciou.

Všetko sa však zmenilo po prestupe do Oktagonu.

Súboj s Ondřejom Raškom, ktorý bol nazvaný bitkou o Ostravu si Mikulášek nahlas vypýtal a začal cestu, ktorá ho po niekoľkých zápasov priviedla až k stretu s jednou z najväčších osobností domácej scény.

Víťazstvo v bitke o Ostravu 

Zrejme najväčšie víťazstvo v jeho doterajšej kariére a uistenie, že promotéri Oktagonu urobili v prípade jeho angažovania správne rozhodnutie.

Už v prvom zápase pod Oktagonom si na domácej pôde v Ostrave získal veľké množstvo fanúšikov, ale aj hejterov, ktorých štipľavé komentáre ho sprevádzajú počas jeho doterajšej kariéry v organizácii.

Podstatné bolo však hlavne to, že zvíťazil a ukázal svoje kvality, keď porazil favorita Rašku v prvom kole na RNC.

Baba Jaga“ Prekvapil a nasmeroval svoju kariéru tým správnym smerom.

Jedno z najlepších promo videí z dielne Oktagonu, ktoré naštartovalo tvorcov k ďalším podobným počinom a ukázalo, že okrem zápasníckych kvalít má Mikulášek aj herecký talent.

Scénka, v ktorej vystupuje, ako Joker má na YouTube k dnešnému dňu takmer 350 tisíc videní.

Práve toto video v kombinácii s Mikuláškovým sebavedomím vystupovaním a dokonale zvládnutým promom zo strany Oktagonu, urobilo zo zápasu Vémolu s Mikulaškom jeden z najvyhajpovanejších súbojov v histórii organizácie a z „Baby Jagy“ stred záujmu veľkého počtu fanúšikov.

Vémola vs Mikulášek 

Zápas, o ktorom sa väčšine bojovníkov na domácej scéne môže len snívať a súper, ktorý by ho v prípade víťazstva katapultoval na popredné priečky rebríčku organizácie.
To bol zápas s Karlosom Vémolom.

Ako zápas vznikol

Po niekoľkých ofenzívnych vyjadrenia zo strany Vémolu nezostal „Baba Jaga“ svojej povesti nič dlžný a útokom „Terminátora“ za razantné bránil.

Dlhotrvajúci trashtalk prebudil k aktivite aj promotérov, ktorí si uvedomili, že ak je niekedy vhodné zorganizovať tento zápas, je to práve teraz.

Hype okolo tohto súboja bol neobyčajný a okrem zápasu storočia len ťažko nájdeme zápas, o ktorom by sa na domácej scéne hovorilo toľko ako o hlavnom zápase Oktagonu 19.

V ňom sa prejavili Vémolove skúsenosti, ale aj Mikuláškov stres z veľkej príležitosti a z tlaku, ktorý bol aj naňho počas promovania zápasu vyvíjaný.

Vémola vyhral v prvom kole, no aj napriek tomu, bol už len samotný zápas s „Terminátorom“ pre Mikuláška veľkým víťazstvom.

Ktorý moment z jeho kariéry si vybavíte ako prvý?