Ako dopadol turnaj RFA

Máme za sebou debutový turnaj RFA.

Poďme sa pozrieť na to, čo nám samotný turnaj priniesol a, ako ho spolu s fanúšikmi hodnotíme.

 

Zhrnutie

Večer sa v Bratislave niesol v znamení skvelých zápasov ,rôznych vystúpení či snahy o, čo možno najväčšie zapojenie publika do viacerých aktivít.

Amatérske zápasy na prelims, v ktorých dostali mladí fighteri šancu zabojovať o zmluvu zmluvu s RFA naštartovali turnaj veľmi dobre a priniesli presne to, čo si od takýchto zápasov sľubujeme.

Hlavná karta nám ponúkla kombináciu zápasov v postoji podľa takzvaných real fight pravidiel a zápasov MMA.

Takáto kombinácia sa ukázala ako dobrá voľba, keďže si prišli na svoje nie len fanúšikovia MMA, ale aj postojových disciplín.

Na sociálnych sieťach sa počas eventu zniesla kritika hlavne na výkony moderátorov, ktorým sa občas plietli pojmy a s moderovaním galavečera bojových športov sa nedokázali úplne zžiť.

V priebehu večera sa konali rôzne tanečné či spevácke vystúpenia, na ktoré bol medzi fanúšikmi rozporuplný názor, no takisto priniesli oživenie a na fanúšikov interpretov, ktorí na turnaji vystupovali urobili určite skvelý dojem.

Pri niektorých vystúpeniach boli menšie problémy so zvukom, no keďže sme turnaj sledovali cez ppv nevieme povedať nakoľko to bolo citeľné priamo na mieste.

To najlepšie

Najsvetlejšou stránkou turnaja boli bezpochyby zápasy.

Už na prelims karte sme videli skvelé súboje, ktoré v priebehu večera gradovali.

Vrcholom zápasovej karty bola očakávaná odveta Kozubovského s Benkom.
Aj napriek vyrovnanému priebehu mal počas celého zápasu mierne navrch Kozubovský.

Nervozitu do českého rohu priniesla až veľká tržná rána nad obočím, ktorú musel v súvislosti s ďalším priebehom zápasu vyhodnotiť doktor.

Našťastie pre fanúšikov aj Kozubovského mohol v súboji pokračovať a pripísať si cenné víťazstvo.

Posledné 2 zápasy boli síce jasnou záležitosťou favoritov, to, ale nemení nič na výbornom dojme z celej zápasovej karty.

Slabina

Najväčšou slabinou eventu boli podľa názoru fanúšikov výkony moderátorov.

Tento faktor mohol byť spôsobený hlavne neskúsenosťou moderátorov, ktorí sú síce veľmi kvalitní vo svojom obore, no na komentovanie MMA akcie nemajú dostatok vedomostí v danej problematike.

Doladenie tejto stránky bude, teda hlavnou náplňou práce organizácie v súvislosti s májovým turnajom, keďže ostatné stránky galavečera boli na veľmi dobrej úrovni.

Celkový dojem

Celkový dojem z turnaja je aj vzhľadom na to, že ide o premiérový turnaj organizácie veľmi dobrý.

Ak zalovíme v pamäti a porovnáme turnaj RFA s priemerovými galavečermi iných organizácií musíme RFA pochváliť.

Organizačná stránka či kvalita prenosu boli po väčšinu turnaja na výbornej úrovni a, čo je najdôležitejšie boli sme svedkami výborných zápasov počasie celého večera.

Nápravu je vzhľadom k budúcim turnajov potrebné urobiť hlavne, čo sa týka práce moderátorov, ktorí si, ale do májového galavečera určite dajú na príprave záležať a zlepšia svoje výkony.

Súhlasíte?