5 faktorov, vďaka ktorým sa stal Gábor po výzve najväčšou hviezdou domácej scény.

Pred časom zverejnil Oktagon post, v ktorom upozorňoval na začiatok dokumentárnej série o jednej z najväčších hviezd domácej scény Gáborovi Borárošovi.

Niekoľko-dielna séria s názvom BOL SOM PRVÝ má na YouTube momentálne zverejnený už 3 diel o tomto známom zápasníkovi.

Borároš sa zviditeľnil najmä účinkovaním v reality show Oktagon Výzva a neskôr aj v Survivri.

Z akých dôvodov však bol/je pre fanúšikov takým zaujímavým a žiadaným?

Na niekoľko dôvodov sa pozrieme práve v tomto článku.

Je všestranný

Už od začiatku Oktagon Výzvy sa Gábor ukazoval ako všestranný atlét, ktorému nie je cudzia žiadna pohybová aktivita.

Okrem športu sa vo výzve predstavil aj napríklad v tanečnej polohe, v ktorej ako v mnohých ďalších súťažiach exceloval.

Aj z tohto dôvodu si ho teda väčšina fanúšikov zaškatulkovaka, ako sebavedomého suveréna, ktorému ide na čo siahne vrátane bojových športov.

Vyzerá nebezpečne

Aura, ktorú si počas výzvy vypestoval bola jednou z jeho hlavných predností počas aj po skončení reality show.

Vypracované a potetované telo v kombinácii so sebavedomím vystupovaním urobili z Gábora aj napriek o niečo menším zápasníckym kvalitám bojovníka, od ktorého si fanušikovia sľubovali obrovskú kariéru a presun do veľkej zahraničnej organizácie.

Má srdce bojovníka

Bez ohľadu na počet prehier či chýb, ktoré v zápasoch urobí mu nemožno uprieť jedno.

Od prvej do poslednej minúty zápasu bojuje na plno a v klietke vždy nechá všetko, bez ohľadu na súpera, proti ktorému stojí.

Nebojí sa výziev a berie zápasy s bojovníkmi, ktorí by potrápili nejedného zápasníka na špici weltrovej váhy.

Momentálne síce ťahá negatívnu sériu, pri pohľade na jednotlivé zápasy však musíme uznať, že je bojovníkom, ktorý si svoje miesto v Oktagone právom zaslúži.

Faktor Oktagon

Organizácia Oktagon MMA za dobu svojho pôsobenia dokázala vytvoriť niekoľko hviezd, ktoré dnes pozná takmer každý fanúšik v Čechách či na Slovensku.

A práve Gábor je zrejmé najlepším príkladom skvelého proma organizácie, ktorá aj z priemerného zápasníka dokázala vytvoriť svojho času najväčšiu hviezdu bojových športov v Československu.

A aj napriek tomu, že je istá časť tohto pozlátka preč, Oktagonu nemožno ubrať na zásluhách za vypromovanie veľkého počtu zápasníkov, ktorí sa aj vďaka nim, posúvajú ďalej v kariére.

Neznalosť prvej vlny fanúšikov

V časoch, kedy bol Gábor členom prvej série Oktagon Výzvy bola znalosť fanúšikov o MMA minimálna.

Mená ako Végh, Buchinger či Pešta boli v tomto období pre väčšinu fanúšikov neznámymi a o ich úspechoch sa dozvedali až postupom času.

Práve to bol možno jeden z dôvodov, prečo tak obdivovali šampióna prvej výzvy, ktorý spolu s Oktagonom priniesol niečo, čo bolo do tej doby u nás nevídané.boli v tomto období pre väčšinu fanúšikov neznámymi a o ich úspechoch sa dozvedali až postupom času.

Práve to bol možno jeden z dôvodov, prečo tak obdivovali šampióna prvej výzvy, ktorý spolu s Oktagonom priniesol niečo, čo bolo do tej doby u nás nevídané.

Ako vidíte Gáborovu kariéru dnes?